DomůUFCKarolinu Kowalkiewicz čeká operace oka a několikaměsíční léčba

Karolinu Kowalkiewicz čeká operace oka a několikaměsíční léčba

Karolina Kowalkiewicz se vrátila do Polska a její první cesta vedla na lékařskou kliniku MML ve Varšavě.

Embed from Getty Images

Karolina Kowalkiewicz se už vrátila do své vlasti po neúspěšné misi v Aucklandu. V rámci turnaje UFC on ESPN+ 26 prohrála jednomyslným rozhodnutím s Xiaonan Yan. Během utkání si vážně poranila oko.

Jak se vyjádřila pro polská média, za týden ji čeká operace. Lékaři umístí v okolí jejího pravého oko titanové destičky. Následovat bude léčba a rehabilitace. Doba léčení je předběžně odhadována na tři měsíce.

Kromě samotného poranění oka došlo i k určitému poranění trojklanného nervu, které je příčinou toho, že Karolina prakticky necítí pravou část tváře. Přesto je přesvědčena, že vše bude v pořádku a ona se bude moci k MMA vrátit.

Polská zápasnice dále novinářům řekla, že v první chvíli měla v oktagonu pocit, že tam byl eye poke. Domnívala se proto, že bolest rychle ustoupí a na oko začne vidět.

“Myslela jsem si, že to tak bude. Neměla jsem ponětí, že to je až tak vážné zranění. Teď, s odstupem času vím, že už od druhé minuty utkání jsem nebyla schopna bojovat, protože jsem prostě nic neviděla.”

“Jsem v šoku, velkém šoku, že mě Yan nedokázala ukončit už ve druhém kole.”

Kowalkiewicz si také postěžovala, že Číňanka ji faulovala, což unikalo pozornosti rozhodčího.

“Když jsme se dostali do klinče a ona měla příležitost, strkala mi prsty do očí. Rozhodčí si toho všiml asi jen dvakrát.”

Karolina se vyjádřila také k tomu, že kdyby už v kleci věděla o svém zranění to, co ví teď, do druhého kola by už nenastoupila. Ale nikoho neobviňuje.

“Chci ale říci, že absolutně nikoho neobviňuji. Kdyby moji trenéři ukončili ten zápas, asi bych jim to neodpustila. Stejně tak neobviňuji lékaře, který mě v oktagonu kontroloval.”

Polka přiznala, že bolest, jakou pociťovala v oktagonu a ve chvílích bezprostředně po ukončení zápasu, byla tou největší bolestí, jakou kdy cítila. Obvykle bývá bolest potlačena adrenalinem, ale v tomto případě tomu tak nebylo.

Lékař, který ji vyšetřoval v nemocnici v Aucklandu, neskrýval podiv nad tím, jak mohla vydržet do konce zápasu.

“Proto se také divím tomu, že mě Yan nedokázala ukončit. Byla jsem dobře připravená, ale nebyla jsem schopna bojovat a tak mě ta prohra bolí.”

Karolina Kowalkiewicz na závěr rozhovoru s polskými novináři ještě podotkla, že je ve spojení s matchmakery UFC a ti ji řekli, že se má vyléčit, dát si pár měsíců pauzu a ubezpečili ji, že pro ni stále mají v organizaci místo.

Zdroj: inthecage.pl

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ