DomůUFCKhabib Nurmagomedov vzpomíná na zápas s Conorem McGregorem: Jako bojovník je velmi...

Khabib Nurmagomedov vzpomíná na zápas s Conorem McGregorem: Jako bojovník je velmi dobrý, ale není psychicky odolný

Přestože od zápasu Khabiba Nurmagomedova s Conorem McGregorem uplynuly už téměř tři roky, stále vzbuzuje obrovský zájem veřejnosti. Khabib měl nedávno příležitost opět se k tomuto souboji vyjádřit v rozhovoru pro ruskou agenturu TASS.

Zdroj: UFC

Souboj Khabiba Nurmagomedova (29-0) s Conorem McGregorem (22-6) se zapsal do historie jako jeden z těch vůbec největších. Důvodem byl emocionální náboj, s nímž oba zápasníci vstoupili do oktagonu. K tomu perfektní prostředí, všudypřítomný trashtalk a obrovský zájem médií – to vše přispělo k rekordním prodejům PPV. Nešlo však o umělý konflikt, což nejlépe dokazují scény, které se odehrály hned po samotném boji.

Uplynuly roky, “Dagestánský orel” je již v důchodu, ale novináři se stále na tento zápas ptají. Nurmagomedov o něm hovořil v rozhovoru pro agenturu TASS.

Co bylo hlavním faktorem, který tehdy Khabiba přivedl k úspěchu? Byla to mentální příprava.

“Trpělivost a poctivost, to jsou hlavní klíče k úspěchu. Mohl bych říct, že Conor je v tomto ohledu slabý, ale to by bylo z mé strany špatně. Jako bojovník je velmi silný. Dává opravdu silné rány. Ale já jsem byl během našeho zápasu na úplně jiné mentální úrovni. Nešlo o to, kdo má silnější údery, ale o psychickou odolnost. Sledoval nás celý svět, takže nejdůležitější bylo ovládat své emoce. Víme, jak bojovat, jak zápasit. Děláme to celý život. Ale když se dostanete do situace, ve které jste nikdy předtím nebyli, je těžké zůstat v klidu. Proto jsem se v té době zaměřil spíše na psychickou přípravu, než na tu fyzickou. Takže ano, Conor je jako bojovník velmi dobrý. Ale pokud jde o psychiku, věřím, že jsem mnohem silnější.”

V tuto chvíli není jasné, kdy se “Notorious” opět objeví v oktagonu UFC. Během posledního zápasu si přivodil zranění, které ho na delší dobu vyřadilo z boje. Rehabilitace však probíhá velice dobře a pokud nedojde ke komplikacím, můžeme, čistě spekulativně, říci, že by se mohl vrátit v první čtvrtině příštího roku.

Zdroj: RT Sport

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ