Khabib Nurmagomedov vzpomíná na zápas s Conorem McGregorem: Jako bojovník je velmi dobrý, ale není psychicky odolný

Přestože od zápasu Khabiba Nurmagomedova s Conorem McGregorem uplynuly už téměř tři roky, stále vzbuzuje obrovský zájem veřejnosti. Khabib měl nedávno příležitost opět se k tomuto souboji vyjádřit v rozhovoru pro ruskou agenturu TASS.

Zdroj: UFC

Souboj Khabiba Nurmagomedova (29-0) s Conorem McGregorem (22-6) se zapsal do historie jako jeden z těch vůbec největších. Důvodem byl emocionální náboj, s nímž oba zápasníci vstoupili do oktagonu. K tomu perfektní prostředí, všudypřítomný trashtalk a obrovský zájem médií – to vše přispělo k rekordním prodejům PPV. Nešlo však o umělý konflikt, což nejlépe dokazují scény, které se odehrály hned po samotném boji.

Uplynuly roky, “Dagestánský orel” je již v důchodu, ale novináři se stále na tento zápas ptají. Nurmagomedov o něm hovořil v rozhovoru pro agenturu TASS.

Co bylo hlavním faktorem, který tehdy Khabiba přivedl k úspěchu? Byla to mentální příprava.

“Trpělivost a poctivost, to jsou hlavní klíče k úspěchu. Mohl bych říct, že Conor je v tomto ohledu slabý, ale to by bylo z mé strany špatně. Jako bojovník je velmi silný. Dává opravdu silné rány. Ale já jsem byl během našeho zápasu na úplně jiné mentální úrovni. Nešlo o to, kdo má silnější údery, ale o psychickou odolnost. Sledoval nás celý svět, takže nejdůležitější bylo ovládat své emoce. Víme, jak bojovat, jak zápasit. Děláme to celý život. Ale když se dostanete do situace, ve které jste nikdy předtím nebyli, je těžké zůstat v klidu. Proto jsem se v té době zaměřil spíše na psychickou přípravu, než na tu fyzickou. Takže ano, Conor je jako bojovník velmi dobrý. Ale pokud jde o psychiku, věřím, že jsem mnohem silnější.”

Vsadit si nebo se dívat ZDARMA na všechny zápasy UFC a OKTAGON MMA můžeš TADY.

V tuto chvíli není jasné, kdy se “Notorious” opět objeví v oktagonu UFC. Během posledního zápasu si přivodil zranění, které ho na delší dobu vyřadilo z boje. Rehabilitace však probíhá velice dobře a pokud nedojde ke komplikacím, můžeme, čistě spekulativně, říci, že by se mohl vrátit v první čtvrtině příštího roku.

Zdroj: RT Sport

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ