DomůOstatníLegendární boxeři Vladimir a Vitalij Kličkovi se postaví se zbraní v ruce...

Legendární boxeři Vladimir a Vitalij Kličkovi se postaví se zbraní v ruce proti ruské invazi: Nemáme jinou možnost

Legendární bratři Kličkové se chopili zbraní na straně ukrajinské armády a budou bránit svou vlast.

Vladimir a Vitalij jsou dvě legendární těžké váhy v historii boxu. Oba bratři jsou držiteli světových titulů a v této váhové kategorii dominovali více než deset let. Oba jsou nyní již dávno na odpočinku.

Po odchodu do sportovního důchodu se Vitalij dal na politiku a v současné době je starostou hlavního města Ukrajiny Kyjeva. Vladimir se do politiky nezapojil, ale minulý měsíc se přihlásil do vojenských záloh ukrajinské armády.

Tento zápis se uskutečnil v předstihu před hrozbou potenciální války s Ruskem. Tato hrozba se nyní stala skutečností, protože Rusko včera ráno vtrhlo na Ukrajinu. Oba bratři se nyní rozhodli vzít do rukou zbraň. Chtějí bránit svou vlast.

Zatímco mladší Kličko je zařazen do armády, Vitalij nikoli. Přestože je současným starostou Kyjeva, hodlá také bojovat. V rozhovoru pro Good Morning Britain poznamenal, že nemá jinou možnost, protože Rusko zabírá jeho zemi.

“Je to velmi obtížná situace. Stojíme před jednou z největších a nejsilnějších armád na světě. Ale musíme bránit naše rodiny, naši zemi, naše města. Nemáme jinou možnost… Ukrajina byla vždy mírumilovná země, mírumilovní lidé. Ale právě teď musíme vzít zbraně a bojovat,” řekl Vitalij Kličko.

A pokračoval: “Už teď je to krvavá válka. Už jsou mrtví Ukrajinci. Nemáme přesná čísla, ale víme, že to tak je. Nemám jinou možnost, musím to udělat. Budu bojovat.”

Zdroj: Good Morning Britain


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ