DomůKSWLékaři popisují zranění, která utrpěl Mamed Khalidov v zápase s Roberto Soldićem...

Lékaři popisují zranění, která utrpěl Mamed Khalidov v zápase s Roberto Soldićem a říkají: Bylo to, jako by Mameda kopl kůň!

Polská legenda MMA Mamed Khalidov byl během víkendového zápasu na turnaji KSW 65 knokautován Roberto Soldićem. Jednalo se o velice tvrdé KO, po kterém musel být Khalidov operován. Lékaři nyní veřejnost informovali o velice nepříjemných podrobnostech, týkajících se zranění.

Zdroj: KSW MMA

Mamed Khalidov podstoupil operaci obličejových kostí ve zdravotnickém centru MML ve Varšavě.

Na tiskové konferenci, které se zúčastnili mimo jiné lékaři Michal Michalik a Marek Rybicki byla veřejnost informována, že operace byla úspěšná. Lékaři hovořili také o podrobnostech Mamedova zranění.

“Tak rozsáhlé poranění lebky a obličeje je vzácné,” řekl doktor Michalik. “A to nejen u nás, ale i ve světě.”

“Pacient utrpěl mnohočetné zlomeniny lebečních kostí – čelistní a orbitální kosti a zlomeninu nosní kosti,” dodal doktor Rybicki.

Lékaři uvedli, že spodní stěna očnice byla “zcela rozdrcena”. Na její místo byla připevněna speciální tabulka, která tam zůstane natrvalo. Byly tam údajně desítky, možná dokonce stovky, zlomenin na různých místech, s posunem i bez posunu.

Bylo zdůrazněno, že Mamed hýbe okem, nemá žádné problémy s viděním, takže prognóza v této oblasti není špatná. V současné době lékaři čekají, až otok ustoupí. Čím dříve se tak stane, tím dříve bude možné vidět účinky zákroku a vyhodnotit pokrok.

“Spodní stěna očnice se zhroutila, je pryč,” řekl doktor Rybicki. “Oko se propadlo asi o půl centimetru. Museli jsme nejprve otevřít rám orbitální kosti a umístit oko do správné polohy, pak jsme nahradili rozdrcenou spodní stěnu očnice. Nos byl také polámaný.”

“Celá čelist byla téměř utržená. Na pravé straně byla zcela odtržená. Pacient měl štěstí, že se na druhé straně pouze zlomila.”

“Pokud by chtěl bojovník po takovém zranění pokračovat v zápase, mohlo to skončit naprosto tragicky,” uvedl doktor Rybicki k případnému pokračování zápasu.

Bude moci Mamed Khalidov pokračovat v kariéře?

“Naše doporučení je vždy stejné: zvážit tzv. druhý život,” řekl doktor Michalik. “Není to tak, že by se tyto tkáně nespojily. Neznamená to, že by to byl celoživotní problém. Tyto problémy se samozřejmě s postupem času zmenší nebo zcela zmizí. Za předpokladu, že by se úraz opakoval, byť v menším rozsahu, ale s podobnou charakteristikou, je však těžké předvídat, jak by mohl dopadnout. Ale pravděpodobně by to skončilo špatně.”

“Zranění způsobila obrovská síla (úderu),” řekl doktor Rybicki. “Bylo to doslova, jako by Mameda kopl kůň.”

Doktor Michalik dodal, že tento druh zranění je obvykle důsledkem kumulace několika úderů. “Pokud se vše stalo v důsledku jediného úderu, je neuvěřitelné, jak silný mohl být,” řekl doktor Michalik.

Zdroj: Sportowe Fakty


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ