DomůCZ/SK MMALeo Brichta podepsal kontrakt s RFA, i když má platnou smlouvu s...

Leo Brichta podepsal kontrakt s RFA, i když má platnou smlouvu s organizací OKTAGON MMA. Co na to Ondřej Novotný?

V posledních dnech se hovoří o nové konkurenci pro organizaci OKTAGON MMA. Jedná se o zcela novou krev v odvětví bojových sportů, která nese název RFA – Real Fight Arena. Tato organizace přichází na domácí scénu a postupně chce expandovat ze Slovenska a České republiky do Maďarska a dalších zemí.

Zdroj: OKTAGON MMA

V tomto týdnu RFA uspořádala tiskovou konferenci, na které byla představena známá jména bojovníků. Ti budou v blízké budoucnosti bojovat pod křídly této organizace.

Na prezentaci bojovníků jsme mohli slyšet jména jako Kamil Cibinski, Tomáš Deák, Michal Zátorský, Jozef Wittner, Tomáš Možný nebo Sebastian Fapšo. Nejvíce však asi rezonovalo jméno Lea Brichty, který má stále platnou smlouvu s konkurenční organizací OKTAGON MMA.

Spoluzakladatelem RFA je Boris Marhanský a prvního turnaje této organizace bychom se měli dočkat 14. května 2022 v Bratislavě.

Leo Brichta má podle Ondřeje Novotného smlouvu platnou do května 2023, jak uvedl v posledním rozhovoru pro server Kaočko. Hned v úvodu byl promotér dotázán, jak vnímá celou záležitost, týkající se přestupu bojovníka.

„Nám je to relativně jedno, ať si každý dělá co chce. Je škoda, že nejsme na úrovni jako ve fotbalu, tam teď padly pokuty za to, že někdo přetahuje podepsaného hráče jinam. Etika tady pár let byla, ale jsme mladý sport a už zase etika není, vracíme se do starých kolejí.“

Na otázku, zda mluvil s Brichtou, Novotný přikývl.

„Mluvil jsem s Leem, věděl jsem, že ty lidi (RFA) obešli jeho manažera (Pavel Touš), naslibovali mu řadu věcí, což se děje i u dalších bojovníků. Obcházejí je a nedodržují základní pravidla, že kluci mají podepsané smlouvy někde jinde.”

“U Lea mě to mrzí, ale jdeme dál. Samozřejmě máme podepsanou smlouvu a dnes náš právník řeší, co ze smlouvy plyne. Už to není na mně, je to na právním týmu. Budeme chtít smlouvu dodržet.“

Podle Ondřeje Novotného bude chtít organizace OKTAGON MMA dodržet smlouvu, ve které má Leo Brichta ještě jeden zápas. Nedokázal však odpovědět, zda jej v dohledné době dostane. Leo obdržel nový návrh smlouvy, který zahrnoval titulový zápas s Ivanem Buchingerem. Mezitím se však Leo rozhodl pro změnu a přešel do nové organizace Real Fight Arena.

V případě nedodržení smlouvy hrozí Leovi pokuta v řádu desítek tisíc eur. Novotný také naznačil, že Leo se možná do vypršení smlouvy vůbec nemusí do oktagonu dostat. Ačkoli by touto cestou jít nechtěl, dodal, že na druhou stranu nechce být zahnán do kouta. V takovém případě by pro kariéru Lea Brichty znamenalo dost velký problém, kdyby tak dlouho nezápasil.

Jak celá situace dopadne, uvidíme pravděpodobně v blízké budoucnosti. Z rozhovoru je však zřejmé, že Ondřej Novotný není s chováním nové organizace spokojen. Narážel na to, že RFA poté, co se jim postavila za záda, oslovuje zápasníky s platnými smlouvami a snaží se je přemluvit k přestupu.

„Byznys je v pohodě, pokud všichni podnikáme na základě stejných pravidel. Obcházet pravidla a vracet se zpátky do devadesátek, že to je o svalech, tak takhle já to nevidím.”

“Pro mě to je o smlouvách, chování a jednání. Pokud nejsme se schopni domluvit, jsou tu právníci a smlouvy. Je mi líto, že přijde nějaký člověk, který naslibuje, nalže věci a přivede kluky do neštěstí, aby měl svůj vlastní osobní prospěch, který z toho nakonec stejně nebude.“

Zdroj: Kaocko

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ