Nikdo se mu nemůže rovnat. Neunaví se a necítí žádnou bolest. Stane se legendou, předpovídá Gustafsson Chimaevovi

Švédský bojovník Alexander Gustafsson, jenž svého času patřil ke špičce polotěžké váhy UFC, se rozpovídal o Khamzatu Chimaevovi. A vůbec nešetřil chválou.

Zdroj: UFC

Gustafsson zná Khamzata Chimaeva lépe než kdokoli jiný. Z tréninku a sparingu ve stejné tělocvičně. Byl to právě on, kdo předpověděl „Borzovi“ raketový vzestup ještě před jeho vstupem do UFC. A zatím se to do puntíku naplňuje.

Khamzat Chimaev je prostě výjimečný

„Potkal jsem už hodně sportovců a bojovníků MMA, ale on (Khamzat) rozhodně vyčnívá. Kvůli své obětavé oddanosti. Kvůli tomu, jak všechny převyšuje. Nikdo netrénuje jako on, vůbec nikdo. Nikdy jsem nic takového neviděl, a to jsem procestoval celý svět a měl jsem možnost vidět spoustu bojovníků a jejich předzápasové tréninkové kempy. Tenhle chlap se prostě neunaví. Necítí žádnou bolest.“

Kdo je lepší pérovou vahou v UFC – Calvin Kattar nebo Giga Chikadze? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo se stane šampionem střední váhy OKTAGONU – „Pirát“ nebo Patrik Kincl? >>>

Khamzat se nespoléhá jen na jednu zbraň. Je to skutečně všestranný bojovník MMA. Někteří upozorňovali především na jeho wrestling, ale v UFC už dokázal, že i jeho postoj je na světové úrovni.

„Jeho údery jsou velmi účinné, má ránu jako zápasník polotěžké váhy. Má tvrdé údery. A je také velmi výbušný. Boxuje velmi dynamicky a s rychlostí přichází i síla a preciznost. Měl jsem možnost vidět, jak při tréninku knokautoval lidi jen z přední ruky,“ pokračuje Alexander.

Jednou se stane legendou tohoto sportu

„Khabib Nurmagomedov a Georges St-Pierre, to je úroveň jeho potenciálu. Stoprocentně. Pokud bude pokračovat v tom, co dělá doteď, jednoho dne se stane jedním z těchto mužů. Jsem si tím stoprocentně jistý. Určitě je s tím spojený velký tlak a zodpovědnost a pro nikoho to není snadný úkol, ale nezdá se, že by si to Khamzat bral příliš osobně nebo se nad tím příliš zamýšlel. Prostě si to užívá s úsměvem. A obrovsky se soustředí na každodenní trénink.“

Sleduj turnaj UFC Vegas 46: Kattar vs. Chikadze ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! V hlavním zápase turnaje uvidíme bleskově rychlé ruce a nohy Calvina Kattara a Gigy Chikadzeho, které zaručují brutální řežbu. – SLEDUJ ŽIVĚ ZDE – v noci ze soboty 15.1. na neděli 16.1.

Zdroj: MMA Fighting | MMA Fanatik

Sledujte nás také na našem FACEBOOKU, TWITTERU nebo INSTAGRAMU.

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ