OKTAGON 27: Buchinger vs. Barborík – dramatické okamžiky během vážení

Během oficiálního vážení bojovníků před turnajem OKTAGON 27 nebyla nouze o dramatické okamžiky spojené se snižováním hmotnosti.

Zdroj: OKTAGON MMA

Otázka snižování hmotnosti je v bojových sportech často diskutovaným tématem. Všichni si uvědomují, že to není ze zdravotního hlediska ideální. Je však také jasné, že se jedná o zavedenou tradici a každý ví, do čeho jde a jakou váhu musí udělat.

Je to pak už na každém bojovníkovi, jaký způsob snižování hmotnosti si zvolí a kolik chce shazovat. Není to úplně snadné. Viděli jsme už mnohé případy, kdy to zápasníkům nešlo podle jejich představ. Nakonec váhu buď neudělali nebo, v tom horším případě, museli být dokonce hospitalizováni. Na naší scéně si docela problematickým shazováním naposledy prošel například Karlos Vémola.

A nyní, před turnajem OKTAGON 27, zažil náročné shazování i Vojto Barborík. Bylo to vidět už během přímého přenosu z oficiálního vážení a dokazují to i další záběry v přiloženém videu. Vojto nakonec potřebnou váhu nesplnil (měl 400 gramů nadváhy) a pás nezíská, ale hlavní zápas večera se uskuteční.

Zdroj: OKTAGON MMA | YouTube OKTAGON MMA

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
CZ/SK MMAOktagon MMAVidea

PŘEČTI SI TAKÉ