Poslední let “Orla”! Khabib Nurmagomedov ukončil kariéru

Velký šok! Nikdo to nečekal a přesto se to stalo. Překvapivá zpráva pro fanoušky bojových umění – neporažený šampion Khabib Nurmagomedov ohlásil konec kariéry. Světovou scénu MMA tak opouští ta největší hvězda.

Embed from Getty Images

Po vítězství nad Justinem Gaethjem, v hlavním zápase galavečera UFC 254, ohlásil neporažený šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov, že to byl poslední zápas jeho kariéry.

Sotva speaker Bruce Buffer ohlásil výsledek zápasu, Khabib si začal sundávat tejpy z rukavic. Pomáhal mu při tom jeho tým. Po celou tuto dobu v sobě Khabib hledal sílu, aby dokázal pronést pár slov do mikrofonu. Bezprostředně po zápase se totiž rozplakal a jeho emoce mu dávaly pořádně zabrat.

V prvních slovech svého pozápasového rozhovoru poděkoval bohu za vše, čím jej obdaroval a vzápětí dodal, že zápas s Justinem byl posledním zápasem jeho kariéry. Poté symbolicky položil své rukavice na střed oktagonu.

Khabib řekl, že už dále nechce bojovat bez svého otce, který v letošním roce zemřel. Také dodal, že rozhodující vliv na jeho rozhodnutí měla jeho matka, která na něj po otcově smrti naléhala, aby už dále nebojoval. Slíbil jí, že zápas s Justinem bude posledním zápasem jeho života.

Odchází bojovník, který nikdy neprohrál. Odchází nejvíce dominantní zápasník historie UFC. Odchází G.O.A.T. – “THE GREATEST OF ALL TIME”.

Zdroj: Youtube UFC | Twitter UFC Europe

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA