DomůUFCPrvní slova legendárního Alistaira Overeema po jeho konci v UFC: Byla to...

První slova legendárního Alistaira Overeema po jeho konci v UFC: Byla to jízda!

UFC ze svých řad propustila Juniora dos Santose a Alistaira Overeema. A dá se tak říci, že to je konec jedné éry bojových umění. Dos Santos bojoval pod hlavičkou největší světové organizace MMA celých dvanáct let, Overeem deset.

Zdroj: UFC

Propuštění legendárního Brazilce se dalo očekávat, protože se už delší dobu prezentoval slabou formou a poslední čtyři zápasy v UFC prohrál. Naproti tomu ukončení kontraktu s Alistairem Overeemem bylo pro spoustu fanoušků velkým překvapením.

40letý zápasník moc toužil dostat ještě jednu titulovou šanci, ale jeho přání nakonec nebylo vyslyšeno. Nyní se ke svému konci v UFC vyjádřil prostřednictvím sociálních sítí. Ve svém příspěvku na Instagramu poděkoval svému bývalému zaměstnavateli za to, že mu dal možnost bojovat v nejlepší organizaci MMA na světě.

“Poslední honba za titulem je u konce, ale že to byla jízda. Když se ohlédnu zpět, vím, že na těch 10 let nezapomenu do konce života. Ohromné díky patří všem pracovníkům UFC, fanouškům a bojovníkům, se kterými jsem měl příležitost se potkat. Nemohl jsem si přát lepší kariéru. Obzvláště bych chtěl poděkovat Danu Whitovi a Lorenzu Fertittovi, díky kterým se to všechno mohlo uskutečnit. Bojovat pro vás bylo velkou ctí.”

Overeem (47-19, 1 NC) neprozradil, jestli míní pokračovat ve své kariéře pod hlavičkou jiné organizace. V UFC bojoval od prosince 2011, kdy se ve svém debutu utkal ve velké bitvě s Brockem Lesnarem. Overeem se s tehdejší velkou hvězdou organizace vypořádal ve velkém stylu a započal tak parádním vítězstvím své působení mezi nejlepšími MMA bojovníky světa. Pak přišly dvě prohry a mnozí začali o Overeemovi pochybovat. Po dalších čtyřech zápasech, ve kterých nenašel přemožitele, přišel titulový souboj se Stipe Miocicem. Overeem na svého soupeře nestačil a prohrál s ním TKO.

Později měřil síly například s Curtisem Blaydesem, Francisem Ngannou, Fabricio Werdumem nebo Markem Huntem. Nikdy však už nedostal další šanci na titulový souboj. Z UFC odchází s bilancí 12-8.

Zdroj: MMA Fighting | Instagram Alistair Overeem


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ