DomůUFCPrvní slova legendárního Alistaira Overeema po jeho konci v UFC: Byla to...

První slova legendárního Alistaira Overeema po jeho konci v UFC: Byla to jízda!

UFC ze svých řad propustila Juniora dos Santose a Alistaira Overeema. A dá se tak říci, že to je konec jedné éry bojových umění. Dos Santos bojoval pod hlavičkou největší světové organizace MMA celých dvanáct let, Overeem deset.

Zdroj: UFC

Propuštění legendárního Brazilce se dalo očekávat, protože se už delší dobu prezentoval slabou formou a poslední čtyři zápasy v UFC prohrál. Naproti tomu ukončení kontraktu s Alistairem Overeemem bylo pro spoustu fanoušků velkým překvapením.

40letý zápasník moc toužil dostat ještě jednu titulovou šanci, ale jeho přání nakonec nebylo vyslyšeno. Nyní se ke svému konci v UFC vyjádřil prostřednictvím sociálních sítí. Ve svém příspěvku na Instagramu poděkoval svému bývalému zaměstnavateli za to, že mu dal možnost bojovat v nejlepší organizaci MMA na světě.

“Poslední honba za titulem je u konce, ale že to byla jízda. Když se ohlédnu zpět, vím, že na těch 10 let nezapomenu do konce života. Ohromné díky patří všem pracovníkům UFC, fanouškům a bojovníkům, se kterými jsem měl příležitost se potkat. Nemohl jsem si přát lepší kariéru. Obzvláště bych chtěl poděkovat Danu Whitovi a Lorenzu Fertittovi, díky kterým se to všechno mohlo uskutečnit. Bojovat pro vás bylo velkou ctí.”

Overeem (47-19, 1 NC) neprozradil, jestli míní pokračovat ve své kariéře pod hlavičkou jiné organizace. V UFC bojoval od prosince 2011, kdy se ve svém debutu utkal ve velké bitvě s Brockem Lesnarem. Overeem se s tehdejší velkou hvězdou organizace vypořádal ve velkém stylu a započal tak parádním vítězstvím své působení mezi nejlepšími MMA bojovníky světa. Pak přišly dvě prohry a mnozí začali o Overeemovi pochybovat. Po dalších čtyřech zápasech, ve kterých nenašel přemožitele, přišel titulový souboj se Stipe Miocicem. Overeem na svého soupeře nestačil a prohrál s ním TKO.

Později měřil síly například s Curtisem Blaydesem, Francisem Ngannou, Fabricio Werdumem nebo Markem Huntem. Nikdy však už nedostal další šanci na titulový souboj. Z UFC odchází s bilancí 12-8.

Zdroj: MMA Fighting | Instagram Alistair Overeem

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ