DomůUFCRekordní výdělek Conora McGregora za utkání s Donaldem Cerronem na UFC 246

Rekordní výdělek Conora McGregora za utkání s Donaldem Cerronem na UFC 246

Conor McGregor (21-4) se vrátí do oktagonu už příští víkend. Irský zápasník si z utkání na turnaji UFC 246 odnese rekordní výdělek ve své dosavadní kariéře v organizaci UFC.

Embed from Getty Images

Podle britského portálu The Sun by se základní plat Conora měl pohybovat okolo 5 milionu dolarů. Odměna za utkání s Donaldem Cerronem (33-13, 1 NC) tak bude jeho největší odměnou, kterou si kdy za utkání v kleci odnesl.

Je však potřeba ještě připomenout, že k této sumě se musí přičíst podíl z prodeje PPV, který jistě také nebude zanedbatelný.

Za své poslední zápasy v UFC bral McGregor odměny ve výši 3 miliony dolarů. Alespoň takové informace poskytla Nevadská sportovní komise. Jednalo se o odměny za utkání s Nate Diazem na turnaji UFC 202 a utkání s Khabibem Nurmagomedovem na turnaji UFC 229. Jsou to také oficiálně nejvyšší výdělky zápasníka UFC za utkání. Takovému výsledku se vyrovnala pouze Ronda Roussey během turnaje UFC 207, kdy bojovala s Amandou Nunes.

Neoficiálně se spekuluje, že vůbec nejvyšší výplatu v historii UFC dostal Khabib Nurmagomedov za utkání s Dustinem Poirierem na turnaji UFC 242 v Abu Dhabi. Podle slov Khabibova otce Abdulmanapa dostal jeho syn za toto utkání třikrát více peněz než za zápas s McGregorem. To by znamenalo, že jeho výplata převyšovala 6 milionu dolarů. Tento zápas se však uskutečnil ve Spojených arabských emirátech, takže tyto informace nejsou potvrzené.

Jinak tomu bude v případě dalšího zápasu Conora McGregora. Komise v Nevadě poskytuje informace o výdělcích sportovců. Díky tomu se dozvíme výplaty všech účastníků víkendového turnaje UFC 246.

Jen pro zajímavost, peníze, které si McGregor vydělal v UFC se nedají srovnat s těmi, které inkasoval za boxerský zápas s Floydem Mayweatherem Juniorem. Floyd za toto utkání dostal 100 milionů dolarů a Conor si také nepřišel zkrátka – odnesl si 30 milionů dolarů.

Na závěr je potřeba se ještě zmínit o tom, že zkrátka si nepřijde ani Donald Cerrone. Ten si z utkání s Conorem na turnaji UFC 246 odnese 2 miliony dolarů, což je mnohem více, než za své zápasy dostával. Dosud byla jeho základní gáže cca 170 tisíc dolarů.

Zdroj: mmaweekly.com | sportekz.com


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ