DomůCZ/SK MMARFA nepřestává posilovat! Boris Marhanský představil zajímavou zahraniční posilu

RFA nepřestává posilovat! Boris Marhanský představil zajímavou zahraniční posilu

Nově vzniklá organizace Real Fight Arena (RFA) přivádí do své stáje akvizici z exotického zahraničí. Řady bojovníků RFA rozšířil kubánský bojovník Alejandro Arcas.

Zdroj: Tyka17, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Promotér Boris Marhanský v rozhovoru vysvětluje, proč RFA míří na Kubu.

Kuba je poněkud netradiční destinací pro “lov” bojovníků MMA. Jak jste přišel na nápad zaměřit svou pozornost právě na Kubu?

“Na Kubě mám už delší dobu i jiné aktivity a zemi dobře znám. Nemohl jsem si nevšimnout, jak jsou tam bojové sporty populární. Pokud se zajímáte o bojové sporty, jistě víte, že Kubánci již mnoho let dominují na olympijských hrách v boxu nebo wrestlingu. Proto si myslím, že bylo jen otázkou času, kdo začne v těchto vodách lovit jako první. Jsem rád, že se to podařilo právě nám. Je tam obrovský potenciál.”

Čím vás Alejandro Arcas zaujal?

“Určitě po sportovní stránce a svými výkony, ale velmi důležitou součástí je jeho životní příběh, který vám budeme postupně odhalovat. Alejandro je hrdý Kubánec, který reprezentuje svou zemi a plánuje vybudovat silnou základnu MMA na Kubě, kde je jednou z celebrit tohoto sportu.”

Jedna z vašich četných služebních cest vedla přímo za ním. Jak se vám výlet líbil?

“Tentokrát jsme tam byli opravdu velmi krátce. Museli jsme vyřídit povolení, aby Alejandro mohl vycestovat z Kuby. Vlastně jsme o něm natočili dokument, který se skvěle povedl a výsledek už brzy uvidíte. Než jsme se nadáli, byli jsme na letišti a mířili domů. Každopádně Kuba je země plná kontrastů.”

“Mnoho lidí si stěžuje na tamní režim a mnoho lidí Kubu naopak miluje. Lidé to tam určitě nemají lehké, jejich průměrný měsíční plat je méně než 50 eur, ale na ulicích je vždy vidíte rozesmáté a pozitivně naladěné. Alejandro nemá nejjednodušší podmínky pro trénink, protože si ve svém dvoupokojovém bytě přeměnil jednu místnost na tělocvičnu, kde každý den tvrdě trénuje.”

“Na Kubě je spousta opravdu dobrých bojovníků, možná je to jejich těžká životní situace a prostředí, ve kterém se nacházejí, co je žene kupředu a motivuje je být nejlepší, což dokazují jejich výsledky. Opravdu se moc těším na Alejandrův první zápas.”

Jaké jsou silné stránky tohoto neporaženého MMA bojovníka?

“Je to skvělý kickboxer, ale rozhodně mu není cizí ani boj na zemi, protože trénoval s olympijskými šampiony ve wrestlingu nebo boxu. Nejlepší však bude, když se čtenáři přesvědčí na vlastní oči, při jeho prvním zápase v RFA, do kterého půjde s jasným cílem a hlavně s podporou celé Kuby.”

Je jeho debut v RFA naplánován na 14. května? V jaké váhové kategorii se představí?

“Přesně tak. Jeho debut se uskuteční 14. května 2022 v Bratislavě a bude bojovat v polotěžké váze, tedy do 93 kg. Myslíme si, že tento zápas může být klidně zápasem večera, ale nechme se překvapit, protože každý zápas bude velmi atraktivní.”

Máte vizi, že tento zápas může otevřít brány RFA pro jeho krajany?

“Momentálně máme podepsaného Alejandra a jeho svěřenkyni, která si ale ještě bude muset v Čechách a na Slovensku projít i amatérskými zápasy. Uvidíme, jak dopadne jejich debut, a podle toho budeme řešit další jména z Kuby. Každopádně tam máme rozjednáno spoustu dalších aktivit a doufáme, že vás o nich budeme moci brzy informovat. Rozhodně se ale máme na co těšit, nemůžeme se dočkat, až uspořádáme náš první turnaj, kterým odpálíme sérii dalších galavečerů.”

Připomeňme, že první galavečer RFA se uskuteční 14.5.2022 v Bratislavě.

Zdroj: MMA Fanatik


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ