DomůUFCRozhodčí Marc Goddard se vyjádřil k přerušení zápasu Usman vs. Covington

Rozhodčí Marc Goddard se vyjádřil k přerušení zápasu Usman vs. Covington

Během turnaje UFC 245 mohli diváci sledovat nebývale emotivní utkání o titul weltrové váhy mezi Kamaru Usmanem (16-1) a Colby Covingtonem (15-2).

Embed from Getty Images

V parádní bitvě nakonec Usman porazil svého soupeře, a to díky TKO v poslední minutě utkání, které bylo vypsáno na pět kol. Po zápase Covington dával hlasitě najevo svou nespokojenost s předčasným ukončením souboje ze strany rozhodčího, který jej, podle jeho slov, okradl o spravedlivý výsledek zápasu.

Marc Goddard, rozhodčí tohoto utkání, považuje komentáře Colby Covingtona, o nevhodném ukončení souboje s Usmanem, za nevhodné a útočné. Anglický rozhodčí se také nechal slyšet, že bezprostředně po tomto utkání dostával výhružky a také jej lidé obviňovali z přijetí úplatku ve spojitosti s předčasným ukončením souboje Usman – Covington.

A jak to celé vypadalo z pohledu Marca podle jeho vlastních slov?

“Ten zápas trval 24 minut. Ve chvíli, kdy jsem ten souboj ukončil Covington prohrával a prohrával výrazně. Jeden z bodových rozhodčích měl remízu po čtyřech kolech, byl to vyrovnaný souboj, myslím tím ty první čtyři kola a začátek pátého.

Pak trefil Kamaru Colbyho několikrát na bradu a došlo k prvnímu knockdownu, po chvíli k dalšímu. V reálném čase mě situace nutila být opatrným. Věděl jsem, že do konce utkání zbývá asi minuta a já jsem nechtěl ukončit zápas předčasně. Chtěl jsem, aby se bojovalo celých pět kol. Máte za sebou 24 minut bitvy o tu nejvyšší trofej mezi dvěma nejlepšími zápasníky té váhy. Proč bych je neměl respektovat? Co je na tom nesrozumitelného? Prostě jsem je chtěl nechat bojovat až do konce pátého kola.

Ale pak vidím, že se situace nějak vyvíjí. A vidím Colbyho, který šel dvakrát po sobě rychle na zem, k tomu 24 minut zápasu, který je za nimi. Byl unavený a inkasoval mnohem více než Kamaru.

Když jsem ho viděl podruhé na zemi, slabě se snažil o poraz na nohy Usmana. Kamaru ho zpracovával údery shora. Cítil jsem velký tlak, všechny oči se upíraly na mě. Uvědomil jsem si, že musím rychle situaci vyhodnotit a rozhodnout. Musím to vyhodnotit s přihlédnutím ke všemu, co se během toho zápasu stalo. Nikdo si nedovede představit, jak je to těžké.”

Marc Goddard je přesvědčený, že učinil správné rozhodnutí a říká, že kdyby byl v té samé situaci znovu, rozhodl by se stejně.

Zdroj:  mmafighting.com | TMZ.com


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ