DomůUFCRozhodčí Marc Goddard se vyjádřil k přerušení zápasu Usman vs. Covington

Rozhodčí Marc Goddard se vyjádřil k přerušení zápasu Usman vs. Covington

Během turnaje UFC 245 mohli diváci sledovat nebývale emotivní utkání o titul weltrové váhy mezi Kamaru Usmanem (16-1) a Colby Covingtonem (15-2).

Embed from Getty Images

V parádní bitvě nakonec Usman porazil svého soupeře, a to díky TKO v poslední minutě utkání, které bylo vypsáno na pět kol. Po zápase Covington dával hlasitě najevo svou nespokojenost s předčasným ukončením souboje ze strany rozhodčího, který jej, podle jeho slov, okradl o spravedlivý výsledek zápasu.

Marc Goddard, rozhodčí tohoto utkání, považuje komentáře Colby Covingtona, o nevhodném ukončení souboje s Usmanem, za nevhodné a útočné. Anglický rozhodčí se také nechal slyšet, že bezprostředně po tomto utkání dostával výhružky a také jej lidé obviňovali z přijetí úplatku ve spojitosti s předčasným ukončením souboje Usman – Covington.

A jak to celé vypadalo z pohledu Marca podle jeho vlastních slov?

“Ten zápas trval 24 minut. Ve chvíli, kdy jsem ten souboj ukončil Covington prohrával a prohrával výrazně. Jeden z bodových rozhodčích měl remízu po čtyřech kolech, byl to vyrovnaný souboj, myslím tím ty první čtyři kola a začátek pátého.

Pak trefil Kamaru Colbyho několikrát na bradu a došlo k prvnímu knockdownu, po chvíli k dalšímu. V reálném čase mě situace nutila být opatrným. Věděl jsem, že do konce utkání zbývá asi minuta a já jsem nechtěl ukončit zápas předčasně. Chtěl jsem, aby se bojovalo celých pět kol. Máte za sebou 24 minut bitvy o tu nejvyšší trofej mezi dvěma nejlepšími zápasníky té váhy. Proč bych je neměl respektovat? Co je na tom nesrozumitelného? Prostě jsem je chtěl nechat bojovat až do konce pátého kola.

Ale pak vidím, že se situace nějak vyvíjí. A vidím Colbyho, který šel dvakrát po sobě rychle na zem, k tomu 24 minut zápasu, který je za nimi. Byl unavený a inkasoval mnohem více než Kamaru.

Když jsem ho viděl podruhé na zemi, slabě se snažil o poraz na nohy Usmana. Kamaru ho zpracovával údery shora. Cítil jsem velký tlak, všechny oči se upíraly na mě. Uvědomil jsem si, že musím rychle situaci vyhodnotit a rozhodnout. Musím to vyhodnotit s přihlédnutím ke všemu, co se během toho zápasu stalo. Nikdo si nedovede představit, jak je to těžké.”

Marc Goddard je přesvědčený, že učinil správné rozhodnutí a říká, že kdyby byl v té samé situaci znovu, rozhodl by se stejně.

Zdroj:  mmafighting.com | TMZ.com

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ