DomůUFCŠampion UFC Deiveson Figueiredo odmítá bojovat v Mexiku kvůli výhrůžkám: Mexičtí fanoušci...

Šampion UFC Deiveson Figueiredo odmítá bojovat v Mexiku kvůli výhrůžkám: Mexičtí fanoušci chtějí Cejudovu hlavu!

Deiveson Figueiredo, šampion UFC v muší váze, si rozmyslel místo konání případného čtvrtého zápasu s Brandonem Morenem, který původně navrhoval uspořádat v Mexiku.

Po získání mistrovského pásu UFC Deiveson Figueiredo prohlásil, že by byl rád, kdyby se potenciální čtvrtý zápas s Brandonem Morenem uskutečnil v zemi soupeře, tedy v Mexiku. Mexičtí fanoušci však, prostřednictvím sociálních sítí, neustále na Figueireda a jeho přítele a trenéra Henryho Cejuda útočí, a proto si “Deus da Guerra” svůj návrh rozmyslel.

V rozhovoru pro portál Combate Figueiredo vysvětlil, že se tak rozhodl především kvůli tomu, že Henry Cejudo není u mexických fanoušků příliš oblíbený. Vzhledem k těmto útokům by si přál, aby se příští zápas, navzdory původním plánům, odehrál mimo Mexiko.

“Pokud budeme bojovat v Mexiku, můžete si být jisti, že do oktagonu nepůjdeme s Henrym Cejudem,” prozradil Figueiredo. “Mexičané chtějí jeho hlavu. Vyhovím Cejudově žádosti a požádáme UFC, aby zápas přesunula do Brazílie nebo na jiné místo mimo Mexiko. Ani já tam nechci bojovat. Tamní fanoušci jsou velmi zaujatí. Někteří Mexičané mi vyhrožují a urážejí mě. Jsem podle nich opice. Z tohoto důvodu nechci bojovat v Mexiku.”

Deiveson Figueiredo získal v roce 2020 uvolněný titul UFC v muší váze, když porazil na submisi Josepha Benavideze. V listopadu 2020 pak pás šampiona poprvé obhajoval a Alexe Pereze porazil na submisi už v prvním kole. V prosinci téhož roku pak remizoval s Morenem.

Odveta mezi Figueiredem a Morenem se uskutečnila v červnu 2021. Moreno porazil Figueireda ve třetím kole na submisi a získal pás šampiona muší váhy. A nakonec v trilogii zvítězil Figueiredo, když porazil Morena na body a vzal si od něj pás zpět.

Pokud by UFC další zápas Figueireda s Morenem uspořádala, jednalo by se o historický okamžik, protože by to bylo poprvé, kdy by se pod hlavičkou organizace utkali dva zápasníci čtyřikrát. Nemluvě o tom, že by se počtvrté za sebou utkali o stejný titul UFC.

Zdroj: Combate


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ