DomůUFCSlavný boxerský trenér Teddy Atlas vysvětluje, proč UFC válcuje box

Slavný boxerský trenér Teddy Atlas vysvětluje, proč UFC válcuje box

Teddy Atlas je známý boxerský trenér a komentátor, který během své kariéry trénoval mnoho boxerských hvězd a zažil mnoho památných zápasů v ringu.

Zdroj: Boxing Scene

Teddy Atlas se v posledních letech také více zaměřil na MMA. Svou nezaměnitelnou formou dokáže vystihnout čistou podstatu bojových sportů. Své analýzy a rozbory pravidelně zveřejňuje na svém kanálu na YouTube, v pořadu The Fight with Teddy Atlas. Hosty podcastů jsou také největší hvězdy UFC.

Atlas se zúčastnil víkendového turnaje UFC 268 ve slavné Madison Square Garden v New Yorku. A byl ohromen kvalitou zápasů, které tento turnaj přinesl.

“Dnes večer (na UFC 268) to bylo ohromné. Když mluvíme o konzistenci, UFC je na vrcholu. V této budově (Madison Square Garden, New York) jsme viděli mnoho skvělých boxerských zápasů. Předzápasy na těchto boxerských galavečerech však nejsou vždy tak kvalitní. Dnes v UFC byl každý zápas skvělý. A právě to je na UFC kouzelné. Proto jde jejich značka tak nahoru. Proto předstihli můj sport – box.”

“UFC neustále pořádá skvělé zápasy, ve kterých mají oba zápasníci šanci. To se v boxu nestává často. V mnoha turnajích a zápasech může vyhrát v podstatě jen jeden bojovník. V UFC má každý zápasník slušnou šanci. To je to, co chcete vidět.”

Teddymu se také nejvíce líbil zápas Justina Gaethjeho s Michaelem Chandlerem. K tomu, aby se takový zápas stal památným, nestačí jen výkon jednoho zápasníka. Oba bojovníci do toho musí dát všechno, a to se v tomto případě stalo.

“Bylo to divoké. Chandler byl zkrvavený, plival krev, ale pokračoval stále vpřed s tím, že je mu to jedno a že Gaethje mu už nemůže víc ublížit. To není náhoda (že to vydržel a nepadl po prvním knockdownu). V bojových sportech je to ze 75 % o mentálním nastavení v hlavě.”

“Řekl si, že už dolů nepůjde, a taky že ne. Dělal to z nějakého důvodu a psychicky se dostal do bodu, kdy to potřeboval. V tomto stavu je bojovník schopen zastavit každý úder, který vidí. Poté je těžké ho vypnout. Ten zápas byl výjimečný.”

Zdroj: BJ Penn | MMA Fanatik

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ