DomůUFCSlavný boxerský trenér Teddy Atlas vysvětluje, proč UFC válcuje box

Slavný boxerský trenér Teddy Atlas vysvětluje, proč UFC válcuje box

Teddy Atlas je známý boxerský trenér a komentátor, který během své kariéry trénoval mnoho boxerských hvězd a zažil mnoho památných zápasů v ringu.

Zdroj: Boxing Scene

Teddy Atlas se v posledních letech také více zaměřil na MMA. Svou nezaměnitelnou formou dokáže vystihnout čistou podstatu bojových sportů. Své analýzy a rozbory pravidelně zveřejňuje na svém kanálu na YouTube, v pořadu The Fight with Teddy Atlas. Hosty podcastů jsou také největší hvězdy UFC.

Atlas se zúčastnil víkendového turnaje UFC 268 ve slavné Madison Square Garden v New Yorku. A byl ohromen kvalitou zápasů, které tento turnaj přinesl.

“Dnes večer (na UFC 268) to bylo ohromné. Když mluvíme o konzistenci, UFC je na vrcholu. V této budově (Madison Square Garden, New York) jsme viděli mnoho skvělých boxerských zápasů. Předzápasy na těchto boxerských galavečerech však nejsou vždy tak kvalitní. Dnes v UFC byl každý zápas skvělý. A právě to je na UFC kouzelné. Proto jde jejich značka tak nahoru. Proto předstihli můj sport – box.”

“UFC neustále pořádá skvělé zápasy, ve kterých mají oba zápasníci šanci. To se v boxu nestává často. V mnoha turnajích a zápasech může vyhrát v podstatě jen jeden bojovník. V UFC má každý zápasník slušnou šanci. To je to, co chcete vidět.”

Teddymu se také nejvíce líbil zápas Justina Gaethjeho s Michaelem Chandlerem. K tomu, aby se takový zápas stal památným, nestačí jen výkon jednoho zápasníka. Oba bojovníci do toho musí dát všechno, a to se v tomto případě stalo.

“Bylo to divoké. Chandler byl zkrvavený, plival krev, ale pokračoval stále vpřed s tím, že je mu to jedno a že Gaethje mu už nemůže víc ublížit. To není náhoda (že to vydržel a nepadl po prvním knockdownu). V bojových sportech je to ze 75 % o mentálním nastavení v hlavě.”

“Řekl si, že už dolů nepůjde, a taky že ne. Dělal to z nějakého důvodu a psychicky se dostal do bodu, kdy to potřeboval. V tomto stavu je bojovník schopen zastavit každý úder, který vidí. Poté je těžké ho vypnout. Ten zápas byl výjimečný.”

Zdroj: BJ Penn | MMA Fanatik


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ