DomůUFCSnil jsem o tom 20 let - Glover Teixeira o zisku mistrovského...

Snil jsem o tom 20 let – Glover Teixeira o zisku mistrovského pásu a o tom, co si myslí o Procházkovi

Glover Teixeira se velmi dlouho snažil stát se šampionem polotěžké váhy největší organizace MMA na světě. Podařilo se mu to až nyní, na sobotním turnaji UFC 267, kdy porazil Jana Blachowicze. Jen pár dní po jeho 42. narozeninách.

Zdroj: UFC

Glover Teixeira porazil Blachowicze ve velkém stylu, když ho ve druhém kole zápasu ukončil submisí. Brazilec měl pro tento zápas jasný plán – chtěl Poláka dostat na zem a tam zápas vyhrát. Nakonec polského bojovníka ukončil škrcením zezadu. Na tiskové konferenci po zápase pak okomentoval svůj úspěch.

“Je to úžasný pocit. Jsem tak šťastný… Snil jsem o tom 20 let. 20 let cesty, vzestupů a pádů. Vždy jsem chtěl ten pás získat. Chtěl jsem být šampionem. Chvíli jsem si myslel, že už se jím nikdy nestanu, ale tuhle cestu miluji. Vždycky jsem věřil. A teď jsem vyhrál.”

Teixeira to však nebude mít jako šampion UFC v polotěžké váze snadné. Kromě Blachowicze jsou samozřejmě stále v pozoru “mladé pušky” Jiří Procházka a Aleksandar Rakić. A prvně jmenovaný se pravděpodobně stane dalším Teixeirovým soupeřem. A co si Glover Teixeira o Jiřím Procházkovi myslí?

“Procházka je opravdu tvrdý chlap. Je velmi zvláštní, má jedinečný styl, ale je to dobrý člověk. Je to jiný příběh, ale určitě je to těžký soupeř. Tady je každý tvrdý, ale už se těším, až se s ním utkám. Ale teď chci vypít pivo, které mi dal Jan a trochu si odpočinout.”

Glover Teixeira (33-7 MMA) vyhrál posledních šest zápasů v řadě. Ve své bohaté kariéře se utkal například s Anthonym Smithem, Thiagem Santosem, Jonem Jonesem, Anthonym Johnsonem, Alexanderem Gustafssonem a Jaredem Cannonierem. Brazilec v minulosti získal 28 ze svých 33 vítězství tím, že své soupeře ukončil před časem. Zápas s Blachowiczem byl jeho druhou šancí získat mistrovský pás v polotěžké váze. V minulosti bojoval o titul s Jonem Jonesem, ale prohrál s ním na body.

Zdroj: UFC | BJ Penn

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ