DomůUFCŠok před UFC 279: Dana White zrušil tiskovou konferenci poté, co v...

Šok před UFC 279: Dana White zrušil tiskovou konferenci poté, co v zákulisí vypukla hromadná bitka

Takto si tiskovou konferenci před sobotním galavečerem UFC 279 šéf organizace Dana White nepředstavoval. Akce začala s půlhodinovým zpožděním a americký promotér oznámil, že bojovníci budou na pódium zváni po dvou, protože v zákulisí vznikaly potyčky.

O chvíli později předstoupili před novináře Kevin Holland a Daniel Rodriguez, aby odpověděli na několik otázek. Pak následoval jejich staredown.

A to bylo z celé tiskové konference vše. Nate Diaz, Khamzat Chimaev a Jingliang Li se už na pódium nedostali.

Dana White celou tiskovou konferenci zrušil. Byl totiž informován svojí ochrankou, že v zákulisí došlo k hromadné bitce.

“Jsem ve velmi zvláštní situaci,” řekl přítomným divákům. “Něco takového se v historii této společnosti ještě nestalo. Věřte mi, že je správné rozhodnutí v tiskové konferenci dále nepokračovat. Ano… rozumím vám. Souhlasím s vámi, ale pro bezpečnost všech je to správné rozhodnutí. Omlouvám se. Děkujeme, že jste přišli.”

“Dělo se mnoho věcí najednou,” sdělil následně White novinářům, aniž by zašel do podrobností. “Nebylo to tak, že by se něco stalo a situace se vyhrotila. Dělo se tu mnoho věcí najednou. Ochranka byla na jednom místě, ale nebyla na druhém, nebyla na třetím a věci se začaly stupňovat. Totální prů*er.”

White zdůraznil, že nikdo nebyl zraněn. Také prozradil, že ze šesti bojovníků, kteří se měli zúčastnit tiskové konference, se čtyři účastnili bitky v zákulisí.

White řekl, že počítal s tím, že během konference dojde k ostrým výměnám názorů a byl také přesvědčen, že staredown Diaze a Chimaeva by byl parádní reklamou turnaje.

“Ani nevím, jak to popsat,” pokračoval White. “Dělám to už 23 let a nikdy jsme nezažili nic podobného jako dnes. Rozpoutalo se peklo.”

“Vše jsme zastavili, ale neodvedli jsme dobrou práci. Něco takového jsme ještě nezažili. Příště budeme připraveni.”

Novinář Ariel Helwani uvedl, že jiskrou, která zažehla bouři, byla hádka Khamzata Chimaeva s Kevinem Hollandem. Tuto verzi potvrdil i Dana White.

Holland sám, zhruba půl hodiny po incidentu, na svých sociálních sítích zveřejnil tento příspěvek:

“Pro informaci všem,” napsal. “Nabídl jsem tomu šaškovi, že mu zdarma zastřihnu vousy. Nevím o žádném jiném místě ve Spojených státech, kde by takové služby byly zdarma! Jsem precizní a slibuji, že bych ho nešetřil.”

Helwani také uvedl, že vzduchem létaly pěsti, kopance a různé věci.

Chimaev po incidentu svým fanouškům poslal tento vzkaz:

“Řekl jsem jim, aby si s námi nezahrávali. Kevin dostal, co si zasloužil. Diaz dostal také to, co si zasloužil.”

Helwani dále prostřednictvím sociálních sítí informoval:

“Khamzat Chimaev kopl Hollanda do hrudi. Reagoval tak na Hollandovy nedávné výroky, které ho naštvaly. Jakmile je od sebe odtrhli, došlo k další potyčce, tentokrát mezi Chimaevem a Diazem, při níž létaly vzduchem i láhve.”

Dana White později řekl, že událost neohrozila dnešní vážení a konání samotného turnaje. A co si budeme povídat. Takový incident přitáhne pozornost dalších fanoušků a je jasné, že turnaj UFC 279 prodá obrovské množství PPV.

Zdroj: Twitter Helen Yee | Twitter UFC | Twitter Kevin Holland | Twitter Borz4562 | Twitter Ariel Helwani


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ