DomůUFC„Turnaj Khabib vs. Tony se uskuteční, ale bez diváků a pravděpodobně mimo...

„Turnaj Khabib vs. Tony se uskuteční, ale bez diváků a pravděpodobně mimo USA” – Dana White o UFC 249

Šéf UFC Dana White potvrzuje, že tři nebližší turnaje UFC jsou přeloženy. Zároveň fanoušky ujišťuje, že turnaj UFC 249: Nurmagomedov vs. Ferguson se uskuteční v původním termínu.

Embed from Getty Images

Fanoušky MMA jistě nepotěšily neoficiální zprávy, které se objevily na internetu a konkrétně na sociálních sítích a které informovaly o tom, že UFC přeloží konání tří nejbližších turnajů na neurčito.

Jedná se o turnaj, který se měl uskutečnit tuto sobotu v Londýně a na kterém se měl odehrát zápas Tyron Woodley vs. Leon Edwards, dále turnaj v Columbusu, na kterém měli změřit síly Francis Ngannou a Jairzinho Rozenstruik a turnaj v Portlandu s Alistairem Overeemem a Walterem Harrisem v hlavních rolích.

Turnaje byly zrušeny z důvodu pandemie koronaviru a s ní souvisejícím omezením cestování a shromažďování.

Dana White, šéf UFC, který ještě před několika dny tvrdil, že turnaje se uskuteční shodně s plánem, v rozhovoru pro ESPN vysvětlil, proč budou nejbližší tři turnaje UFC přeloženy.

Zmínil se také o tom, že UFC chtěla nejprve přeložit turnaj z Londýna do Oklahomy.

“Byly jsme připraveni na sobotu. Byli jsme připraveni, že v sobotu večer budeme turnaj živě vysílat z Fire Lake Areny, v indiánské rezervaci v Oklahomě. Měli jsme rozpis, zápasníky, měli jsme všechno.”

“Vláda nejprve řekla, že najednou může být pohromadě jen 15 lidí, což nám hodně ztížilo situaci, ale dokázali jsme se nějak přizpůsobit. Rezignovali jsme na diváky. Postarali jsme se o to, aby produkční tým tvořilo co nejméně lidí. A povedlo se nám uspořádat turnaj v Brazílii. Ale teď vláda říká, že pohromadě může být maximálně deset osob a to už není realizovatelné. Nemůžeme turnaje uspořádat.”

“Přizpůsobili jsme se tomu, co nařídili lékaři a vláda. Nemáme teď na výběr a musíme ty turnaje přeložit.”

Jak tedy teď vypadá situace okolo turnaje UFC 249, který má být svědkem několik let očekávaného zápasu mezi Khabibem Nurmagomedovem a Tony Fergusonem?

“Zápas Tony Ferguson vs. Khabib Nurmagomedov je plánovaný na 18. dubna a je stále aktuální. Uskuteční se.”

“Bude to těžké, ale přizpůsobíme se tomu, aby na místě nebylo více než deset lidí. Věřím, že se všechno podaří. Ten zápas se uskuteční. Bez diváků. Uděláme cokoli bude třeba. Pravděpodobně se turnaj neuskuteční v USA, ale ten zápas prostě bude.”

White byl dotázán, proč má UFC stále tak velké odhodlání pořádat turnaje, i když je situace taková, jaká je a prakticky všechny světové sportovní organizace zastavily nebo zrušily své turnaje a soutěže. Dana White řekl, že zápasníci chtějí i nadále bojovat a fanoušci touží tato utkání sledovat. Poznamenal, že sobotní turnaj v Brazílii potěšil spoustu fanoušků.

“Všichni chtějí pokračovat. Média nás sice kritizují, ale každý má právo na svůj názor. Budeme pokračovat dále. Ty tři přeložené turnaje se uskuteční a turnaj UFC 249: Khabib vs. Tony proběhne v původním termínu.”

Zdroj: UFC | ESPN


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ