Středa, 1 února, 2023
DomůUFCUFC 249: USA nebo Bělorusko?

UFC 249: USA nebo Bělorusko?

Vypadá to, že nadále existuje šance, že se turnaj UFC 249: Nurmagomedov vs. Ferguson uskuteční. Místem konání by mohlo být Bělorusko.

Embed from Getty Images

Už jen dva týdny zbývají do původního, a stále platného, termínu konání turnaje UFC 249. Je však otázkou kdy, kde a jestli vůbec se turnaj, kvůli světové pandemii koronaviru, uskuteční.

Šéf UFC Dana White usilovně pracuje na tom, aby se akce uskutečnila v původním termínu, ale vzhledem k rozměrům pandemie a omezením, která způsobila, čelí velice obtížnému úkolu.

Podle neoficiálních informací se zatím jeví jako nejpravděpodobnější varianta pro lokalizaci turnaje USA. Ovšem v záloze má Dana White ještě „plán B“ – Bělorusko. A konkrétně Minsk.

Jak píše portál Sport-Express.ru, šéf běloruské federace MMA Maxim Korolkov uvedl, že proběhly rozhovory s UFC o organizaci turnaje v Minsku – jednom z mála měst na světě, kde se sportovní akce pořád konají.

„Z naší strany jsme udělali, co se dalo. Navrhli jsme, že by se turnaj UFC 249 mohl uskutečnit v Minsku. Teď záleží na rozhodnutí organizace UFC.“

Řekl Korolkov a pokračoval:

„Myslím, že šance nejsou příliš velké, protože do 18. dubna nezbývá moc času. Pokud se však UFC rozhodne, že turnaj uspořádá u nás, jsme připraveni vše rychle zorganizovat. Máme státní podporu.“

„Dana White si vyslechl náš návrh, poděkoval za něj a ujistil nás, že Minsk je „plánem B“. Čekáme na oficiální rozhodnutí, ale zatím není nic jasného.“

O možném konání turnaje UFC 249 v Bělorusku hovořil před několika dny i otec šampiona, Abdulmanap Nurmagomedov. Řekl, že by to byla skvělá volba.

K případné cestě do Běloruska, kde by se mohl utkat s Tony Fergusonem se vyjádřil také Khabib Nurmagomedov, i když s určitou rezervou.

„Můžu jet do Běloruska, ale Tony tam nebude moci přiletět. Nepustí ho z USA.“

Je téměř jisté, že by běloruský prezident Alexandr Lukašenko, velký Khabibův fanoušek, otevřel hranice, kdyby se turnaj UFC 249 uskutečnil v Bělorusku. Největším problémem však zůstává fakt, že většina bojovníků se nedostane ze své země.

Bylo by hezké konečně vidět souboj Khabiba s Tonym a další skvělé zápasy, které byly na kartě turnaje UFC 249. Ale dejme si ruku na srdce, je to v dané situaci reálné?


Sleduj turnaj UFC FIGHT NIGHT: Lewis vs. Spivak ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 4.2. na neděli 5.2.


Zdroj: Sport-Express.ru

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ