DomůSázení na MMAUFC 254: Khabib vs. Gaethje - Tipy podle Marka Berga

UFC 254: Khabib vs. Gaethje – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC 254: Khabib vs. Gaethje, který se uskuteční na “Fight Island” ve Spojených arabských emirátech.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (28-0) vs. Justin Gaethje (22-2) 

Souboj, který bude za mě zápasem roku. Khabib za poslední dobu zlepšil postoj, hodně naznačuje strh a schovává za to údery a co se týče wrestlingu a země, tam není o čem, v tom je doma. Justin změnil taktiku co se týče obrany. Už do toho nechodí bezhlavě, jak do pouliční bitky, ale přemýšlí, vycukává soupeře, umí si povolit a já doufám, že konečně uvidíme jeho wrestling, který má prý výborný. Můj tip je Khabib na body, i když v tomto zápase bůh ví, přece jenom je tam ta ztráta otce, ale věřím mu.

185 lbs: Robert Whittaker (21-5) vs. Jared Cannonier (13-4)

Tak tohle bude super bitva, kde Cannonier tam půjde jako kvalitní boxer s kvalitním kardiem, ale na zápasníka jako je Whittaker to nebude stačit. Whittaker je pohyblivý, v postoji hodně mění tempo, ten jeho arzenál kopů na tělo a dobře najetých kombinací je hodně dobrý. Vidím nevýhodu v bradě, když tam dostal, tak to ustál jen se štěstím, ale věřím mu, protože má v repertoáru víc zbraní než soupeř a i na zemi umí. Takže Whittaker je pro mě po technické stránce favorit.

265 lbs: Alexander Volkov (31-8) vs. Walt Harris (13-8)

Volkov jeden z nejlepších postojářů v heavyweight. Umí dobře údery i kopy na vzdálenost. Dobře využívá svoje výškové parametry. Soupeř je silový wrestler, hodně svazuje soupeře a snaží si je hodit a ukončuje hodně na GnP. U pletiva a silově na tom bude lépe, ale za mě si tohle Volkov pohlídá a soupeře naboduje v postoji

185 lbs: Phil Hawes (8-2) vs. Jacob Malkoun (4-0)

Malkoun je techničtější boxer a dokáže dát slušné KO a taky je hodně přesný. Soupeř je určitě lepší zápasník co se wrestlingu týče a jde neustále dopředu a soupeře hodně tlačí. Bude hodně záležet na tom, co si kdo v zápase prosadí . Bude to vynikající boj a já věřím v KO pro Malkouna.

125 lbs: Lauren Murphy (13-4) vs. Liliya Shakirova (8-1)

Shakirova v tom minulém boji vypadala dobře. Měla kvalitní obranu proti strhům, ale tu v tomto zápase asi neuplatní, protože Murphy je spíš silová postojářka s kvalitním boxem a je to můj favorit.

205 lbs: Magomed Ankalaev (13-1) vs. Ion Cutelaba (15-5)

Tak konečně se tenhle boj doufejme uskuteční. Snad Cutelaba zase nenahraje nějaké divadlo. Co se týče Cutelaby, ten je hodně energický, dravý, často jde přes úder dopředu. Je kvalitní v postoji, ale možná až příliš sází na tvrdou hlavu. Soupeř je spíš silový. Je kvalitní na pletivu a navíc i dobrý boxer. Má delší rozsah. Myslím si, že pokud Cutelaba soupeře v prvním kole neukončí, tak nevyhraje. Můj tip je Ankalaev.

265 lbs: Stefan Struve (29-12) vs. Tai Tuivasa (10-3)

Pro Tuivasu asi zápas o udržení v UFC. Hodně spoléhá na tvrdou bradu a první kolo, kde se většinou totálně fyzicky odpraví a potom to je bída. Jinak má kvalitní box a hodně využívá vysoké kopy. Dobře je skrývá, ale Struve má obrovskou výškovou převahu, daleko víc zkušeností. Minulý zápas prohrál hodně nešťastně a je to borec co porazil Miocice. Za mě Struve velký favorit.

170 lbs: Alex Oliveira (22-8-1) vs. Shavkat Rakhmonov (12-0)

Co udělal minulý zápas Oliviera ze Sobotou, to bylo hodně kvalitní. Dominoval v pohybu, v přesnosti, navíc jako Brazilec umí kvalitně BJJ. Je hodně všestranný. Rakhmonov je na vlně výher, ale na tohoto soupeře určitě stačit nebude. Oliviera je jasný favorit.

205 lbs: Da Un Jung (13-2) vs. Sam Alvey (33-14)

Alvey je na vlně 4 proher, ale ty jeho zápasy jsou parádní záležitost. Je to stará škola, hodně chodí přes údery pořád dopředu, dost tzv. na pankáče. Jung je technický, rychlý. Z thaiboxu ten postoj hodně na mma upravil. Naučil se i na zemi obranu a pár submisí. Za mě Jung favoritem.

125 lbs: Liana Jojua (8-3) vs. Miranda Maverick (7-2)

Tohle bude grapplerský souboj. Obě jsou kvalitní zemařky a dost stylově podobné. Můj tip je Jojua. Je silovější a má lepší fyzičku.

135 lbs: Casey Kenney (15-2-1) vs. Nathaniel Wood (17-4)

Určitě Wood. Je to tip bojovníka s moderním pojetím MMA. Je dobrý v postoji a tu zem má také kvalitní, což z něj dělá mého favorita. Kenney je podobný, ale dle dlouhodobých statistik je horší a co se týče jeho fyzičky tak v tom vidím hlavní nevýhodu. Můj tip je Wood.

155 lbs: Joel Alvarez (17-2) vs. Alexander Yakovlev (25-10-1)

Alvarez je o hodně kreativnější, techničtější borec. Je vyšší, umí pracovat ze vzdálenosti a parádně naznačovat takedown a schovat za to úder. Jeho soupeř je takový typický Rus. Hodně to tahá na sílu na pletivo, chce toho soupeře vyždímat a co musím říct, že má hodně nečitelné nástupy do double legu, což mě zaujalo. Přesto si myslím, že Alvarez si s ním poradí.

Zdroj: vlastní text

Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ