DomůUFCUFC 295: Kudy vede cesta k vítězství? Nejnebezpečnější techniky Jiřího Procházky a...

UFC 295: Kudy vede cesta k vítězství? Nejnebezpečnější techniky Jiřího Procházky a Alexe Pereiry

Jaké jsou oblíbené techniky Jiřího Procházky a Alexe Pereiry? Na co si budou muset tito dva dávat největší pozor, když spolu budou bojovat na UFC 295 v New Yorku?

Už jen hodiny nás dělí od velkolepého souboje o krále polotěžké váhy mezi Jiřím Procházkou a Alexem Pereirou. Tento souboj bude uzavírat galavečer UFC 295, který se bude konat v New Yorku a měl by přijít na řadu v neděli ráno, někdy kolem 5:30 – 6:30.

>>Sledovat celý turnaj ZDARMA můžete také ZDE.<<

Kudy vede cesta k vítězství?

Oba borci, jak se na postojářské specialisty sluší, mají široký arzenál úderů. Jiří Procházka perfektně pracuje s levou rukou. Často používá jaby a crossy. Má rád přímé údery na tělo a často používá lokty, a to v nejrůznějších variantách. 

Alex Pereira naopak rád kope, ať už to jsou low kicky nebo high kicky ve všech výškách. Skvěle pracuje rukama. Používá direkty, háky i zvedáky. Rád si občas střihne naskočené koleno. To ostatně používá i Jiří.

I když oba používají nejrůznější typy úderů a technik, lze v jejich boji spatřit určité opakující se vzorce. A to i u Jirky Procházky, přestože se jeho styl boje může na první pohled zdát, jako by neměl žádný řád a strukturu. 

Nejnebezpečnější zbraně Jiřího Procházky

Český bojovník umí skvěle, dynamicky a bez toho, aby to dopředu viditelně avizoval, zkracovat vzdálenost. Při tom často používá jaby. Má ale rád i jinou techniku, a to pravý zvedák, o který se pokouší v každém souboji.

“BJP” výrazně sníží pozici, skloní hlavu a soupeři sugeruje, že chce jít po takedownu. Přirozenou reakcí jeho soupeřů je pak snížit pozici, sklopit hlavu a v té chvíli tam Jiří posílá onen zmiňovaný pravý zvedák.

Není pochyb o tom, že si Pereira na tyto věci bude muset dávat pozor. A pokud bude Procházka v zápase takedowny nebo náznaky takedownů zkoušet, mohlo by se mu podařit Pereiru tvrdě zasáhnout.

Nejnebezpečnější zbraně Alexe Pereiry

Tady to není nic složitého. Brazilec je extrémně efektivní s low kicky a levými háky. Low kicky provádí poměrně nečitelně, často bez vytáčení opěrné nohy a s minimálním vytočením pánve. Navzdory tomu dokáže při zmíněných kopech generovat vražednou sílu.

Levý hák? Alex jej používá jak k zahájení útoků, tak k protiútoku. Často jej vkládá do krátkých kombinací. Síla jeho levého háku je doslova legendární a internet je plný příkladů Poatanových brutálních knokautů tímto konkrétním úderem.

Nejzajímavější však je, že obě techniky, tedy low kick i levý hák si Pereira připravuje stejně. V drtivé většině případů jim totiž předchází jab levou rukou na tělo.

Pokud tedy v Madison Square Garden uvidíte, jak Pereira trefuje Procházku levým jabem přímo na tělo, můžete za chvíli očekávat low kick nebo levý hák.

Zdroj: Lowking


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ