DomůUFCUFC 295: Kudy vede cesta k vítězství? Nejnebezpečnější techniky Jiřího Procházky a...

UFC 295: Kudy vede cesta k vítězství? Nejnebezpečnější techniky Jiřího Procházky a Alexe Pereiry

Jaké jsou oblíbené techniky Jiřího Procházky a Alexe Pereiry? Na co si budou muset tito dva dávat největší pozor, když spolu budou bojovat na UFC 295 v New Yorku?

Už jen hodiny nás dělí od velkolepého souboje o krále polotěžké váhy mezi Jiřím Procházkou a Alexem Pereirou. Tento souboj bude uzavírat galavečer UFC 295, který se bude konat v New Yorku a měl by přijít na řadu v neděli ráno, někdy kolem 5:30 – 6:30.

>>Sledovat celý turnaj ZDARMA můžete také ZDE.<<

Kudy vede cesta k vítězství?

Oba borci, jak se na postojářské specialisty sluší, mají široký arzenál úderů. Jiří Procházka perfektně pracuje s levou rukou. Často používá jaby a crossy. Má rád přímé údery na tělo a často používá lokty, a to v nejrůznějších variantách. 

Alex Pereira naopak rád kope, ať už to jsou low kicky nebo high kicky ve všech výškách. Skvěle pracuje rukama. Používá direkty, háky i zvedáky. Rád si občas střihne naskočené koleno. To ostatně používá i Jiří.

I když oba používají nejrůznější typy úderů a technik, lze v jejich boji spatřit určité opakující se vzorce. A to i u Jirky Procházky, přestože se jeho styl boje může na první pohled zdát, jako by neměl žádný řád a strukturu. 

Nejnebezpečnější zbraně Jiřího Procházky

Český bojovník umí skvěle, dynamicky a bez toho, aby to dopředu viditelně avizoval, zkracovat vzdálenost. Při tom často používá jaby. Má ale rád i jinou techniku, a to pravý zvedák, o který se pokouší v každém souboji.

“BJP” výrazně sníží pozici, skloní hlavu a soupeři sugeruje, že chce jít po takedownu. Přirozenou reakcí jeho soupeřů je pak snížit pozici, sklopit hlavu a v té chvíli tam Jiří posílá onen zmiňovaný pravý zvedák.

Není pochyb o tom, že si Pereira na tyto věci bude muset dávat pozor. A pokud bude Procházka v zápase takedowny nebo náznaky takedownů zkoušet, mohlo by se mu podařit Pereiru tvrdě zasáhnout.

Nejnebezpečnější zbraně Alexe Pereiry

Tady to není nic složitého. Brazilec je extrémně efektivní s low kicky a levými háky. Low kicky provádí poměrně nečitelně, často bez vytáčení opěrné nohy a s minimálním vytočením pánve. Navzdory tomu dokáže při zmíněných kopech generovat vražednou sílu.

Levý hák? Alex jej používá jak k zahájení útoků, tak k protiútoku. Často jej vkládá do krátkých kombinací. Síla jeho levého háku je doslova legendární a internet je plný příkladů Poatanových brutálních knokautů tímto konkrétním úderem.

Nejzajímavější však je, že obě techniky, tedy low kick i levý hák si Pereira připravuje stejně. V drtivé většině případů jim totiž předchází jab levou rukou na tělo.

Pokud tedy v Madison Square Garden uvidíte, jak Pereira trefuje Procházku levým jabem přímo na tělo, můžete za chvíli očekávat low kick nebo levý hák.

Zdroj: Lowking

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ