UFC pravděpodobně plánuje odvetu zápasu Benavidez vs. Figueiredo

Organizace UFC plánuje odvetu Josepha Benavideze s Deivesonem Figueiredem. Dana White potvrdil, že co nejdříve chce druhý zápas těchto bojovníků.

http://gty.im/1204234609

Benavidez se s Figueiredem utkal na turnaji UFC on ESPN+ 27 v Norfolku. V zápase zvítězil Brazilec, který Američana poslal ve druhém kole na zem a zvítězil TKO.

Důvodů proč uspořádat odvetu najdeme asi více. V první řadě je to fakt, že Figueiredo neudělal váhu a kvůli tomu nemohl získat mistrovský titul organizace UFC v muší váze.

Druhým důvodem může být způsob, jakým Figueiredo porazil Benavideze. Před finálním úderem, kterým poslal Američana na zem se oba zápasníci tvrdě srazili hlavami a z Benevidezovi hlavy doslova crčela krev. Byl také dost otřesený. Pravděpodobně to mělo poměrně velký vliv na následný průběh a výsledek zápasu.

Zatím není jasné, kdy a kde by takový zápas měl proběhnout. Každopádně Benavidez po TKO potřebuje určitě několik měsíců pauzu. Pokud by tedy k utkání mělo dojít, stane se tak nejdříve v létě letošního roku.

Souboj s Figueiredem v Norfolku byl třetí Benavidezův pokus o zisk pásu šampiona. V minulosti dvakrát prohrál s Demetriousem Johnsonem. Zajímavostí je, že Američan má na svém kontě skalp Henryho Cejuda.

Pro Brazilce bylo vítězství nad Benavidezem třetí výhrou v řadě a celkově sedmou v organizaci UFC. Prohrál pouze jednou, na body s Jussierem Formigou.

Zdroj: Twitter Adam Hill | UFC.com

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA