UFC se vrací na Fight Island. Uspořádá tam pět turnajů

Šéf UFC Dana White už delší dobu avizoval, že se jeho organizace určitě vrátí k pořádání turnajů na “Fight Island” ve Spojených arabských emirátech. A nyní je konečně jasné, které konkrétní akce se na “Bojovém ostrově” uskuteční.

Foto: Sportsnet

Jak informuje ESPN, americká organizace plánuje návrat na “Fight Island” na konci září a má v plánu tam uspořádat pět turnajů. Prvním z nich by měl být galavečer UFC 253, který se uskuteční 26. září. Další akce proběhnou během říjnových víkendů a poslední z nich bude turnaj UFC 254, naplánovaný na 24. října.

Připomeňme, že na turnaji UFC 253 budeme moci vidět dva titulové souboje. Ve střední váze si to o pás šampiona rozdá obhájce titulu Israel Adesanya s vyzyvatelem Paulem Costou. V polotěžké váze se pak o uvolněný trůn utkají Dominick ReyesJan Blachowicz.

Na galavečeru UFC 254 pak v titulovém souboji o pás šampiona lehké váhy zkříží rukavice Khabib NurmagomedovJustin Gaethje.

Z českých zápasníků se na “Bojovém ostrově” během září a října nepředstaví nikdo. David Dvořák bude bojovat 19. září na turnaji UFC v Las Vegas s Jordanem Espinosou a Makhmud Muradov se představí také v Las Vegas, a to 31. října v souboji s Krzysztofem Jotkem. Jiří Procházka nemá v dohledné době naplánovaný žádný zápas.

Přehled turnajů plánovaných na “Fight Island”

26. září – UFC 253: Adesanya vs. Costa
3. října – UFC Fight Night: Holm vs. Aldana
10. října – UFC Fight Night: Moraes vs. Sandhagen
17. října – UFC Fight Night: Ortega vs. Korean Zombie
24. října – UFC 254: Nurmagomedov vs. Gaethje

Zdroj: ESPN

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ