DomůUFCZabit Magomedsharipov, jeden z nejlepších bojovníků UFC, odchází do sportovního důchodu

Zabit Magomedsharipov, jeden z nejlepších bojovníků UFC, odchází do sportovního důchodu

Jeden z nejtalentovanějších ruských bojovníků MMA Zabit Magomedsharipov oficiálně potvrdil svůj odchod do sportovního důchodu.

Mnoho měsíců se mluvilo o možném návratu talentovaného Zabita Magomedsharipova do oktagonu UFC. Mnozí odborníci v něm viděli příštího šampiona pérové váhy. Zabit ale nebyl v kleci MMA příliš aktivní. Jednatřicetiletý bojovník se v oktagonu neukázal od listopadu 2019, kdy vyhrál nad Calvinem Kattarem rozhodnutím rozhodčích.

Nyní Magomedsharipov potvrdil informace, které se sporadicky objevovaly v médiích, o ukončení aktivní kariéry. Na svém profilu na Instagramu popsal důvody tohoto rozhodnutí.

“Vím, že mnoho z vás čekalo na můj návrat do klece, a nebylo dne, kdy by se mě někdo nezeptal, kdy bude můj další zápas. Rozhodl jsem se však, že končím. Problémy s organizací zápasů, pak zdravotní problémy – to vše mi nedovolilo bojovat v dřívějším termínu. Teď už jsem zase zdravý, ale necítím se tak jako dřív.”

“Chci poděkovat všem, kteří mě tak dlouho podporovali. Neměl jsem čas stát se šampionem, ale i bez toho doufám, že jsem vám poskytl spoustu zábavy. Už nebudu aktivním bojovníkem, ale tento sport neopustím. Mám se o co a s kým podělit. Neloučíme se, přátelé!”

Zabit Magomedsharipov (19-1 MMA) v UFC debutoval v září 2017 a naposledy bojoval v listopadu 2019. Během této doby zápasil šestkrát a porazil například Jeremyho Stephense nebo již zmíněného Calvina Kattara. V minulosti se objevil v kleci ACB, kde se stal šampionem v pérové váze. Třináct z devatenácti vítězství v kariéře vybojoval ukončením před časem.

Zdroj: Instagram Zabit Magomedsharipov

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ