DomůUFCAlexander Gustafsson pěje ódy na Khamzata Chimaeva: Má ránu jako polotěžká váha...

Alexander Gustafsson pěje ódy na Khamzata Chimaeva: Má ránu jako polotěžká váha a nikdy se neunaví. Trénuje pětkrát denně a je posedlý MMA!

O Khamzatu Chimaevovi se v kruzích MMA šuškalo dlouho před jeho parádním vstupem do UFC. V té době tomu však mnozí nepřikládali velký význam a brali s rezervou zprávy o tom, že v tělocvičně Allstars ve Švédsku trénuje výjimečný talent.

Ale ti, kteří s ním dlouhodobě trénovali, dobře věděli o Chimaevově obrovském potenciálu. Jedním z nich byl nejslavnější švédský bojovník MMA Alexander Gustafsson.

“Je to zápasník veltrové váhy, ale bije jako těžká váha. Je silný jako těžká váha a rychlý jako lehká váha. Pracuje na sobě víc než já. Denně absolvuje nejméně 5 tréninkových jednotek. Když jsem bojoval s Jonesem a dalšími, absolvoval jsem ve své vrcholné formě 3 tréninkové jednotky denně. Každý sparing jsem absolvoval asi 20 kol a moje kondice byla neskutečná. Ale tenhle chlápek mě převálcuje. Nikdy se neunaví.”

Stane se Jiří Procházka prvním česko-slovenským šampionem UFC? >>>
Bude Martin Buday při svém debutu v oktagonu UFC úspěšný? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo se stane šampionem střední váhy OKTAGONU – “Pirát” nebo Patrik Kincl? >>>

Gustafsson popisuje, že Khamzat je doslova posedlý smíšenými bojovými uměními. Věnuje MMA prakticky veškerý svůj čas a energii. I když je Alexander v současné době v těžké váze, musí být při sparingu s Chimaevem vždy opatrný.

“Musím raději držet ruce nahoře. Nedělám si legraci. Má opravdu tvrdou ránu. Navíc má rychlost a je hodně přesný, takže pak ani nepotřebuje velkou sílu, aby lidi knokautoval.”

“Měl jsem spoustu kamarádských sparingů, při kterých se smějete a žertujete. S tímhle chlapem je to prostě jiné. Když přijde na sparing, je to opravdu tvrdý sparing. Nezáleží na tom, jestli je to proti mně nebo někomu jinému, pořád do toho šlape.”

Gustafsson také předpovídá, že Khamzat v blízké budoucnosti knokautuje šampiona UFC ve veltrové váze Kamaru Usmana. Pokud tedy k jejich zápasu dojde. Nejprve se k němu však bude muset propracovat a očekává se, že další překážkou na Khamzatově cestě na vrchol bude Gilbert Burns.

Sleduj turnaj UFC 271: Adesanya vs. Whittaker 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! Další číslovaný turnaj UFC je zde. V hlavním zápase uvidíme titulový duel mezi Israelem Adesanyou a Robertem Whittakerem. Podaří se Australanovi získat ztracený pás šampiona zpět? – SLEDUJ ŽIVĚ ZDE – v noci ze soboty 12.2. na neděli 13.2.

Zdroj: BJ Penn

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ