DomůUFCAlexander Gustafsson pěje ódy na Khamzata Chimaeva: Má ránu jako polotěžká váha...

Alexander Gustafsson pěje ódy na Khamzata Chimaeva: Má ránu jako polotěžká váha a nikdy se neunaví. Trénuje pětkrát denně a je posedlý MMA!

O Khamzatu Chimaevovi se v kruzích MMA šuškalo dlouho před jeho parádním vstupem do UFC. V té době tomu však mnozí nepřikládali velký význam a brali s rezervou zprávy o tom, že v tělocvičně Allstars ve Švédsku trénuje výjimečný talent.

Ale ti, kteří s ním dlouhodobě trénovali, dobře věděli o Chimaevově obrovském potenciálu. Jedním z nich byl nejslavnější švédský bojovník MMA Alexander Gustafsson.

“Je to zápasník veltrové váhy, ale bije jako těžká váha. Je silný jako těžká váha a rychlý jako lehká váha. Pracuje na sobě víc než já. Denně absolvuje nejméně 5 tréninkových jednotek. Když jsem bojoval s Jonesem a dalšími, absolvoval jsem ve své vrcholné formě 3 tréninkové jednotky denně. Každý sparing jsem absolvoval asi 20 kol a moje kondice byla neskutečná. Ale tenhle chlápek mě převálcuje. Nikdy se neunaví.”

Stane se Jiří Procházka prvním česko-slovenským šampionem UFC? >>>
Bude Martin Buday při svém debutu v oktagonu UFC úspěšný? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo se stane šampionem střední váhy OKTAGONU – “Pirát” nebo Patrik Kincl? >>>

Gustafsson popisuje, že Khamzat je doslova posedlý smíšenými bojovými uměními. Věnuje MMA prakticky veškerý svůj čas a energii. I když je Alexander v současné době v těžké váze, musí být při sparingu s Chimaevem vždy opatrný.

“Musím raději držet ruce nahoře. Nedělám si legraci. Má opravdu tvrdou ránu. Navíc má rychlost a je hodně přesný, takže pak ani nepotřebuje velkou sílu, aby lidi knokautoval.”

“Měl jsem spoustu kamarádských sparingů, při kterých se smějete a žertujete. S tímhle chlapem je to prostě jiné. Když přijde na sparing, je to opravdu tvrdý sparing. Nezáleží na tom, jestli je to proti mně nebo někomu jinému, pořád do toho šlape.”

Gustafsson také předpovídá, že Khamzat v blízké budoucnosti knokautuje šampiona UFC ve veltrové váze Kamaru Usmana. Pokud tedy k jejich zápasu dojde. Nejprve se k němu však bude muset propracovat a očekává se, že další překážkou na Khamzatově cestě na vrchol bude Gilbert Burns.

Sleduj turnaj UFC 271: Adesanya vs. Whittaker 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! Další číslovaný turnaj UFC je zde. V hlavním zápase uvidíme titulový duel mezi Israelem Adesanyou a Robertem Whittakerem. Podaří se Australanovi získat ztracený pás šampiona zpět? – SLEDUJ ŽIVĚ ZDE – v noci ze soboty 12.2. na neděli 13.2.

Zdroj: BJ Penn

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ