Ben Askren ukončil kariéru v MMA

Ben Askren oznámil další odchod do sportovního důchodu. Tentokrát prý již definitivní.

Embed from Getty Images

Askren, který se stal šampionem Bellatoru i One Championship, se v oktagonu největší organizace MMA na světě, objevil třikrát. Nejprve v trochu kontroverzním zápase porazil Robbieho Lawlera. V druhém zápase byl po rekordních pěti sekundách knokautován Jorge Masvidalem a nakonec, ve svém posledním vystoupení v UFC, prohrál s Demianem Maiou, který ho uškrtil.

Askrenovými plány, po příchodu do UFC, byly výhra nad Lawlerem, porážka Masvidala a odebrání mistrovského pásu ve welterové váze Kamaru Usmanovi. Pak chtěl ukončit kariéru, jako neporažený šampion.

Je možné, že Benovy plány částečně zhatily zdravotní komplikace. Údajně měl vážné problémy s kyčlí. Ale jak sám řekl, není to žádná výmluva a nebyla to příčina jeho proher:

“Nikdy jsem o těch problémech s kyčlí nemluvil. Nechci, aby lidé říkali, že to byl důvod mých proher. Prohrál jsem proto, protože jsem nebyl dostatečně dobrý. Moji protivníci byli lepší. Nechci, aby se to bralo jako výmluva.”

Je velice pravděpodobné, že v nejbližších letech čeká tohoto skvělého zápasníka implantace endoprotézy kyčelního kloubu.

Zdroj: Twitter ESPN | Twitter Ben Askren

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA