DomůUFCBojovník UFC Sean O'Malley odmítl pozvání Ramzana Kadyrova do Čečenska: Ten chlap...

Bojovník UFC Sean O’Malley odmítl pozvání Ramzana Kadyrova do Čečenska: Ten chlap je vrah

Sean O’Malley se nikterak netají tím, že mu v jeho zápasnické kariéře jde v první řadě o peníze. Jak je však patrné, pokud jde o morálku a určité hodnoty, dokáže odmítnout i tučný balík.

V listopadu byli tři bývalí šampioni UFC – Kamaru Usman, Henry Cejudo a Justin Gaethje – ostře kritizováni za to, že přijali pozvání čečenského vůdce Ramzana Kadyrova k návštěvě Čečenska a účasti na oslavě narozenin jednoho z Kadyrovových dospívajících synů.

A O’Malley, alespoň podle svých slov, dostal podobnou nabídku. Rozhodl se ji však nevyužít.

“Důvod, proč jsme nakonec nikdy do Čečenska nejeli, byl ten, že jsme si říkali, pro koho to je? A nějak jsme si nedokázali odpovědět,” řekl O’Malley v nedávném videu na svém kanálu na YouTube. “Tak jsem si řekl: ‘Na to se*u!’. Lidé z mého týmu říkali: ‘Hele, nemáme z toho dobrý pocit. Nepokračujme v tom.'”

O’Malleyho opatrnost není bezdůvodná. V roce 2020 uvalilo americké ministerstvo financí na Kadyrova sankce za “závažné porušování lidských práv”. Sankce zakazují lidem podnikajícím ve Spojených státech styk s mnoha podniky vlastněnými Kadyrovem, včetně jeho MMA gymu, ale nezabránily několika významným bojovníkům MMA, aby s ním nadále spolupracovali. A O’Malley je hrdý na to, že není jedním z nich.

“Vesele si jeli do Čečenska,” řekl O’Malley s odkazem na Usmana, Cejuda a Gaethjeho. “A ten chlap (Kadyrov) je v podstatě vrah. Je to jejich kápo. Nejlepší kamarád Putina. Není to dobrý člověk, a stejně tam jeli, na oslavu narozenin jeho dítěte. Taky mě tam pozvali. Ale nejel jsem.”

Zatímco Usman ani Cejudo se k incidentu veřejně nevyjádřili, Gaethje své jednání na internetu obhajoval a uvedl, že se sice zúčastnil narozeninové oslavy a střílel ze zbraní na ruské univerzitě speciálních sil, ale s Kadyrovem se ve skutečnosti nikdy nesetkal.

Zdroj: MMA Fighting | YouTube Sean O´Malley

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ