Charles Oliveira o Khabibovi: Řekl, že porazil všechny v lehké váze, ale nikdy nebojoval se mnou

Charles Oliveira, nový šampion lehké váhy organizace UFC, říká, že se necítí být ve stínu bývalého šampiona Khabiba Nurmagomedova, který v loňském roce odešel na odpočinek se zápasovou bilancí 29-0.

Zdroj: UFC

Brazilský bojovník Charles Oliveira se stal šampionem lehké váhy, když na turnaji UFC 262 knokautoval Michaela Chandlera. Zároveň tak získal pás šampiona lehké váhy, kterého se vzdal Khabib Nurmagomedov.

I když se Oliveira nikdy s Khabibem neutkal, necítí, že by byl v jeho stínu. V rozhovoru s novináři z portálu MMA Fighting dokonce říká, že by s ním rád bojoval.

“Každý by ten zápas chtěl vidět. Já bych se s ním také chtěl utkat. Ale to neznamená, že cítím, že bych byl v jeho stínu. On řekl, že porazil všechny v lehké váze, ale se mnou nikdy nebojoval, takže to nemůže tvrdit. Porazil ale všechny bojovníky, se kterými se utkal. Khabib je skvělým šampionem s rekordem 29-0 a zaslouží si respekt celého světa. Ale teď je tady nový šampion Charles Oliveira, který své soupeře ukončuje před časem. Nová éra lehké váhy započala. Khabib dosáhl skvělých věcí, ale teď přišel můj čas.”

31letý Oliveira (31-8, 1 NC) neprohrál už 9 zápasů v řadě. Brazilský bojovník rád ukončuje své zápasy před časem. Na svém kontě má výhry nad Kevinem Leem nebo Tonym Fergusonem. Charles “do Bronx” Oliveira je specialistou na BJJ, o čemž svědčí, že z celkového počtu 31 vítězství dosáhl devatenácti submisí. Kromě toho ve 28 případech ukončil své soupeře před časem.

Další Oliveirův soupeř by měl vzejít ze zápasu Poirier vs. McGregor , který se uskuteční 10. července v Las Vegas.

Zdroj: MMA Fighting

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA