DomůUFCCo dále s Israelem Adesanyou? Dana White hovoří o budoucnosti šampiona UFC

Co dále s Israelem Adesanyou? Dana White hovoří o budoucnosti šampiona UFC

Bezprostředně po prohře Israela Adesanyi s Janem Blachowiczem se rozhořely debaty o tom, kam povedou další kroky “The Last Stylebendera”. Dana White má v této otázce zřejmě jasno. Chce, aby se Adesanya nyní soustředil na obhajobu svého pásu ve střední váze.

Zdroj: Fivealmond, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na turnaji UFC 259 si Israel Adesanya na své konto připsal vůbec první prohru ve své MMA kariéře. Jan Blachowicz porazil “The Last Stylebendera” po těžké bitvě na body. Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale Blachowicz nakonec dokázal, v posledních dvou kolech, strhnout výhru na svou stranu.

Na tiskové konferenci pak šéf UFC Dana White naznačil, jakým směrem by se měly v nejbližší budoucnosti ubírat Adesanyovi kroky.

“Poslouchejte, on je šampionem střední váhy. Nezískal titul v polotěžké váze, nebude bojovat s Jonem Jonesem. Dostal dnes šanci, ale nevyužil ji. Jan je šampionem. Je šampionem polotěžké váhy a teď bude hájit svůj pás proti vyzyvatelům z polotěžké váhy.”

“Být šampionem dvou vah je zatím asi nejvíc, čeho nyní můžeš dosáhnout. Ale není jednoduché se jím stát. Bojovníci, kterým se to povedlo, jsou absolutně výjimeční.”

White také hovořil o potenciálním zápase mezi Adesanyou a Jonesem.

“Jones byl v polotěžké váze, ale přešel do těžké. Teď bude mnohem větší než Israel. Myslím si, že nyní by se měl Izzy soustředit na střední váhu. Měl by se tam vrátit a dělat to, co tam dosud dělal.”

Sám Adesanya bezprostředně po zápase s Blachowiczem souhlasil s Whitovými slovy. Chce se vrátit do střední váhy a čelit tam dalším vyzyvatelům, ale zároveň nevylučuje další souboje v polotěžké váze.

Ve střední váze UFC nás v blízké budoucnosti čeká několik důležitých soubojů, ze kterých by měl vzejít další Adesanyův vyzyvatel. Konkrétně se jedná o duely Paulo Costa vs. Robert Whittaker a Marvin Vettori vs. Darren Till. Sám Adesanya se nechal slyšet, že by se rád utkal s Tillem, ten však musí nejprve porazit nebezpečného Itala. Zápas Vettoriho a Tilla je naplánován na 10. dubna. Souboj bývalých vyzyvatelů Costy a Whittakera se pak uskuteční o týden později, tedy 17. dubna.

Zdroj: UFC | MMA Fighting

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ