Dan Hardy kritizuje zápasy veteránů UFC s mladými bojovníky: Je to nesmysl a je potřeba s tím přestat!

Dan Hardy, bývalý zápasník UFC a současný komentátor a analytik, si myslí, že by UFC měla zvážit možnost vytvoření speciální kategorie, ve které by mezi sebou na konci své kariéry, bojovali zkušení bojovníci.

Embed from Getty Images

“Musíme se zamyslet nad tím, co dále s veterány bojových umění. Co dále s legendami našeho sportu, jako jsou třeba Diego Sanchez nebo Donald Cerrone? Možná, že snaha udržet je stále ve hře, není tím nejlepším řešením. Nebylo by lepší pro ně založit speciální kategorii a tam organizovat super zápasy mezi takovými bojovníky?

Hardy, během setkání s médii na zápasnickém ostrově v Abú Dhabí, také dodal, že by nemělo docházet k pořádání soubojů mezi veterány na konci kariéry a mladými bojovníky.

“Problémem jsou také zápasy veteránů s mladými a novými bojovníky. Takový zápas Diega Sancheze s Pereirou byl sestaven jen z toho důvodu, aby se Pereirovi dostalo pořádného hypu a měl šanci na fantastický knokaut. Alespoň to tak podle mě celé vypadalo. Tvrdost Diega však způsobila, že se zápas vyvíjel trochu jinak. Pro Diega ten zápas neměl žádný smysl. On už přece nebude zápasit pro to, aby se někdy v budoucnosti s někým utkal o titul.”

“Myslím si, že by se sestavováním takových soubojů mělo přestat. Nemají žádný smysl. A jde tady taky o bezpečnost těch sportovců. Nakonec to dopadne tak, že takoví bojovníci, jako je Diego nebo “Cowboy” narazí na nějakého mladého, namotivovaného zápasníka, který jim bude chtít utrhnout hlavu. Raději bych viděl tyto zkušené bojovníky bojovat s jinými veterány ve speciální divizi. To by bylo skvělé řešení.”

Zdroj: MMA Fighting

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA