Úterý, 24 května, 2022
DomůUFCGlover Teixeira se chce připravovat s posledním přemožitelem Jiřího Procházky. Českému samurajovi...

Glover Teixeira se chce připravovat s posledním přemožitelem Jiřího Procházky. Českému samurajovi však budou pomáhat Henry Cejudo a Jon Jones!

7. května nebude v sázce nic menšího než titul šampiona polotěžké váhy organizace UFC. Není proto divu, že se oba protagonisté titulového utkání, Glover Teixeira a Jiří Procházka, snaží na tento duel připravit co nejlépe.

Před několika týdny, šampion UFC v polotěžké váze, Glover Teixeira prozradil, že by byl rád, kdyby mu při jeho první obhajobě titulu s přípravou pomohl, poslední přemožitel našeho bojovníka, Muhammed Lawal.

“King Mo”, který je nyní už ve sportovním důchodu, se s Jiřím Procházkou utkal dvakrát. V roce 2015 Američan Čecha těžce knokautoval. O čtyři roky později mu “BJP” porážku oplatil, když jej porazil TKO.

Jiří si však s Teixeirovými plány moc velkou hlavu nedělá.

“S Kingem Mo jsem bojoval dvakrát,” řekl v rozhovoru pro CBS Sports. “Ve druhém utkání jsem ho porazil. Bylo to v zápase o pás organizace RIZIN. Už tehdy jsem byl jiným bojovníkem, než tomu bylo v prvním zápase. Od toho titulového souboje v RIZINU až do současnosti jsem se zlepšil asi o pět úrovní.”

“Může si promluvit s Teixeirou a dát mu pár tipů, jak mě porazit, ale já už jsem jiný člověk. Jsem na jiné úrovni. Od té doby jsem se úplně změnil. Takže na tom nezáleží. Pokud mu King Mo pomůže stát se lepším bojovníkem, budu jedině rád. Protože chci bojovat s nejlepší verzí Glovera.”

Stane se Jiří Procházka prvním česko-slovenským šampionem UFC? >>>
Bude Martin Buday při svém debutu v oktagonu UFC úspěšný? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo se stane šampionem střední váhy OKTAGONU – “Pirát” nebo Patrik Kincl? >>>

Český samuraj však neusíná na vavřínech. Je si vědom nebezpečí, které mu od Glovera Teixeiry hrozí. Ví, že je skvělým grapplerem, a proto chce hodně zlepšit svůj wrestling. Odcestuje do Spojených států, kde bude trénovat v gymu Fight Ready, kde mimo jiné trénují Henry Cejudo a Jon Jones!

“Pracuji a přemýšlím o tom, že v únoru odletím do Ameriky, abych se připravil,” řekl. “Chci se připravovat obzvláště s Henrym Cejudem a Jonem Jonesem. Chci tam jet a pracovat na svém wrestlingu. Chci posunout svůj wrestling na novou úroveň. Nemůžu se dočkat.”

“Bones”, který se chystá na svůj debut v těžké váze, Glovera Teixeiru dobře zná. V roce 2014 s ním bojoval pět kol a v zápase jasně dominoval.

Zápas Teixeiry s Procházkou se uskuteční 7. května v rámci galavečera UFC 274, který se měl původně konat v Brazílii, ale nakonec byl přesunut do Spojených států. Konkrétní místo konání ještě není známo.

Zdroj: YouTube Shak MMA | CBS Sports | YouTube That´s why MMA!

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
65SledujícíSleduj

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY