Dustin Poirier s respektem o Oliveirovi: Takových lidí si vážím. To, čeho dosáhl, je úžasné.

Dustin Poirier se ve svém příštím zápase utká s Charlesem Oliveirou a ke svému budoucímu soupeři chová velký respekt. Velmi si váží jeho sportovních úspěchů a toho, jakou cestou se světem MMA vydal.

Zdroj: UFC

Na turnaji UFC 264 porazil Dustin Poirier Conora McGregora a díky tomuto vítězství bude v dalším zápase bojovat o pás šampiona lehké váhy. Jeho soupeřem bude Charles Oliveira.

Poirier si váží současného šampiona lehké váhy a jeho úspěchů v MMA, což řekl při nedávném setkání s médii.

“Tohle není jen tak nějaký bojovník, který získal pás. Je to člověk, který se dokázal několikrát opět zvednout a překonat nepřízeň osudu. A to ve dvou váhových kategoriích. V UFC působí už několik let a tvrdě dřel na každý gram zlata ve svém pásu. Takových lidí si vážím. Osobně ho neznám, ale znám jeho příběh. To, čeho dosáhl, je úžasné.”

Oliveira získal mistrovský pás v květnu na turnaji UFC 262, kde před časem ukončil Michaela Chandlera.

31letý Oliveira (31-8, 1 NC) neprohrál už 9 zápasů v řadě. Brazilský bojovník rád ukončuje své zápasy před časem. Na svém kontě má výhry nad Kevinem Leem nebo Tonym Fergusonem. Charles “do Bronx” Oliveira je specialistou na BJJ, o čemž svědčí, že z celkového počtu 31 vítězství dosáhl devatenácti submisí. Kromě toho ve 28 případech ukončil své soupeře před časem.

Zdroj: MMA Junkie

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA