DomůBellatorFedor Emelianenko kritizuje šéfa UFC Danu Whitea: Nemá žádný respekt k bojovníkům

Fedor Emelianenko kritizuje šéfa UFC Danu Whitea: Nemá žádný respekt k bojovníkům

Legenda světového MMA a současná těžká váha organizace BELLATOR MMA Fedor Emelianenko kritizuje šéfa UFC Danu Whitea, o kterém prohlásil, že “nemá žádný respekt k bojovníkům”.

Zdroj: Bruno Massami, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Fedor Emelianenko je jedním z nejlepších bojovníků MMA všech dob, který bojoval pod křídly těch nejzvučnějších organizací v historii tohoto sportu. V současné době je Rus hvězdou organizace BELLATOR MMA, kde se tento víkend utká s veteránem UFC Timem Johnsonem v zápase těžké váhy. Souboj je hlavní událostí galavečera BELLATOR 269.

Existuje možnost, že by to mohl být poslední zápas jeho neuvěřitelné kariéry v MMA a pokud by tomu tak bylo, ukončil by kariéru, aniž by kdy bojoval v UFC. Je to pravděpodobně největší příběh typu “co by kdyby” v historii smíšených bojových umění, protože Emelianenko nikdy nedokázal prokázat svou velikost v těžké váze na úrovni UFC.

Před svým víkendovým zápasem s Johnsonem Emelianenko promluvil s médii a novináři se jej přirozeně zeptali na to, proč nikdy nepodepsal smlouvu s UFC. “The Last Emperor”, podle svých slov, nikdy nepodepsal smlouvu s UFC zčásti proto, že pohrdal Danou Whitem. Podle Emelianenka jde Whiteovi pouze o peníze, a to Emelianenka odradilo.

“Mám z něj velice špatný dojem. Peníze pro něj znamenají všechno, nemá žádnou úctu k bojovníkům, žádnou úctu k jakékoli lidské bytosti. Jen peníze a nic víc.”

“Není na něm nic lidského a to mi přišlo docela odporné. Peníze jsou samozřejmě důležité pro život a pro rodinu. Ale zcela je nadřazovat nad lidské vztahy, to je nepřijatelné.”

Bude zajímavé sledovat, zda White na tyto výroky zareaguje. Jednu dobu se zdálo, že ruská legenda nakonec v UFC skončí, ale nikdy se tak nestalo a na základě těchto výroků je nepravděpodobné, že se tak ještě někdy stane.

Zdroj: TASS | BJ Penn


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ