DomůUFCJá ho zabiju! Ilia Topuria vysvětluje důvody konfliktu s Paddym Pimblettem

Já ho zabiju! Ilia Topuria vysvětluje důvody konfliktu s Paddym Pimblettem

Ilia Topuria vysvětlil důvody svého konfliktu s Paddym Pimblettem a řekl, proč na Angličana zaútočil.

Před galavečerem UFC v Londýně na sebe oba bojovníci narazili během setkání s médii a došlo ke rvačce. Topuria na Pimbletta hodil láhev s dezinfekční tekutinou a pokusil se ho udeřit pěstí, Angličan mu nezůstal nic dlužen a hodil po něm stejnou láhev.

Topuria doufá, že v budoucnu dojde k jejich vzájemnému souboji v oktagonu největší světové organizace MMA. V pořadu The MMA Hour pak promluvil o příčinách svého konfliktu s Pimblettem.

“Nešlo o něco, co řekl včera. Jedná se o starý problém. Na Twitteru se kdysi hádal s jedním z mých blízkých přátel a pak napsal něco jako: “Teď už chápu, proč Rusko zničilo Gruzii – protože jste hloupí.” Z takových věcí se mi vaří krev. Když jsem to viděl, byl jsem překvapen. Nevěřil jsem tomu, protože v roce 2008, když jsem žil v Gruzii během války… Bylo to velmi těžké období pro mě, pro mou rodinu, pro mé přátele, pro mou zemi. Během této války zemřelo mnoho nevinných lidí, mnoho dětí.”

“Když vidím, že si z toho někdo dělá legraci, naštvu se. Napsal jsem mu. Nepamatuji si, co jsem napsal. Teď, když mi dali zápas v Londýně, tak mi před třemi týdny napsal, že se nemůže dočkat až se setkáme. Tvrdil, že uvidíme, jestli budu mít odvahu, říct mu stejná slova do očí.”

Topuria hovoří o Pimblettově twitterovém příspěvku, v němž se vysmívá jeho zemi a jejím obyvatelům.

Pimblett: “Člověče, jak jsou ti Gruzínci hloupí. Není divu, že Rusové terorizují jejich životy.”

Topuria: “Myslíš, že je to vtipné?! Při tomto útoku Ruska proti nám přišlo o život mnoho nevinných lidí, včetně dětí! Ten, kdo podporuje terorismus a rasismus, je jedním z nich! Tento tweet tě bude pronásledovat celý život!

Topuria řekl, že nepočítal s tím, že na Pimbletta narazí v hotelu, ale když Angličana uviděl, nemohl se ubránit tomu, aby ho nekonfrontoval.

“Chtěl mi potřást rukou. Nešel ke mně, ale mile se na mě podíval. Hodil jsem po něm láhev, on mi to vrátil, ale já nevím, vyhnul jsem se úderu a dal jsem mu ránu pravou rukou – viděli jste to na videu. Všichni viděli, co se stalo. Je to těžké. Na stole máte ukrajinskou vlajku. Dovedete si představit, že bych začal vtipkovat o válce, o umírání jejich dětí, o utrpení těchto lidí? Takhle se nedá mluvit. Proto došlo k této situaci.”

“Totéž se stalo v Gruzii, kde jsme žili v roce 2008. Stejná situace. Žil jsem tam a viděl jsem, jak mnoha kamarádům ze školy, mým přátelům, umírali rodiče ve válce. Bylo to šílené. Nedokážu to ani popsat. Opravdu se mě dotýká, když si z toho někdo dělá legraci.”

Pimblett se Topuriovi za svá slova neomluvil a při rozhovoru s novináři bojovníka jen dále provokoval. Angličan se “El Matadorovi” vysmál a řekl, že se při šarvátce schovával za své kolegy. Topuria pak prohlásil, že by se rád utkal s Pimblettem v oktagonu UFC.

“Viděl jsem jeho rozhovor, kde řekl, že jsem nikdo a jsem malý. Kdo to sakra je? Kdo to sakra je? Tenhle chlapík má za sebou jeden zápas v UFC. Jo, možná nejsem vysoký, ale stačí mi jedna rána a bude mít dost. Pokud vyhraje, pak bych se s ním opravdu rád utkal. I když nevyhraje, tak s ním chci bojovat. Kvůli mým lidem, kvůli mě. Chci mu utrhnout hlavu. Jestli mi dají šanci setkat se s ním tváří v tvář, tak toho hajzla zabiju. Měl by poděkovat mým přátelům, protože mě od něj odtrhli. Kdyby to neudělali, byl by teď v nemocnici.”

Ilia Topuria (11-0 MMA) bude na turnaji debutovat v lehké váze. Dříve bojoval v pérové váze, ale před galavečerem UFC 270, kde se měl utkat s Charlesem Jourdainem, ze zápasu odstoupil kvůli zdravotním problémům spojeným s redukcí váhy. Proto se rozhodl přestoupit do vyšší váhové kategorie. “El Matador” má v současnosti bilanci 3-0, pokud jde o zápasy v kleci největší organizace MMA na světě. Deset z jeho jedenácti vítězství v kariéře si připsal ukončením před časem. Na galavečeru v Londýně se utká s Jaiem Herbertem.

Paddy Pimblett (17-3 MMA) debutoval v oktagonu největší světové organizace MMA loni v září, kdy knokautoval Luigiho Vendraminiho. Bývalý šampion Cage Warriors v pérové váze vyhrál poslední tři zápasy v řadě. Ze svých 17 zápasů vyhrál 13 ukončením před časem. Na galavečeru v Londýně se utká s Kazulou Vargasem.

Zdroj: Podcast The MMA Hour

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ