DomůOstatníJiří "Denisa" Procházka má nejen pěsti ze železa, ale také srdce ze...

Jiří “Denisa” Procházka má nejen pěsti ze železa, ale také srdce ze zlata

Špičkový český MMA zápasník Jiří Denisa Procházka (27) má nejen pěsti ze železa, ale také srdce ze zlata. Dnes se o tom přesvědčil Michal Řeha (18) ze Zlína. Michal už 11 let bojuje s nádorem na mozku. Nemoc ho výrazně omezila v pohybu. Přál si proto lehokolo a zejména Jiří Denisa Procházka mu tento jeho sen pomohl splnit.

Jiří Denisa Procházka se nejprve nechal zvěčnit rousínovským malířem a milovníkem bojových umění Erikem Schusterem (30). Obraz se zápasníkovým vlastnoručním podpisem získal minulý týden v dobročinné aukci kolektiv vojáků, když za obraz nabídli 29 999 korun. „Nákup obrazu zastřešil Nadační fond speciálních sil generála Moravce. Ten primárně pomáhá obětem z řad příslušníků speciálních sil a případným pozůstalým. Obraz chtěli vojáci do klubovny, museli se na něj proto složit,“ uvedl předseda správní rady Nadačního fondu speciálních sil generála Moravce Ing. Vladimír Ganzar.

Speciální, na míru zhotovené lehokolo od uherskobrodské manufaktury AZUB ale bude stát nejméně 75 000 Kč. Dalších 10 000 k výtěžku z aukce připojil sám autor obrazu a jeho přátelé Jindřich Bubeníček a Jiří Alán. „Firmě AZUB jsem dnes odesílala zálohu ve výši 40 000 korun. Aniž bychom se mu o tom jakkoliv zmínili, Jiří Denisa Procházka se sám nabídl, že ze svého uhradí zbytek kupní ceny,“ řekla fundraiserka Masarykova onkologického ústavu  Mgr. Alice Tobiášová, která nemocného Míšu propojila s autory dobročinného záměru.

„Za několik týdnů mě čeká můj první zápas pod hlavičkou americké UFC. Pochopitelně v něm chci uspět. Ještě víc bych si ale přál, aby ten svůj zápas vyhrál tady Michal,“

– prohlásil Jiří Denisa Procházka při pondělní návštěvě nemocného hocha v brněnské Dětské nemocnici. Michal momentálně prodělává náročnou část léčby, po celou dobu návštěvy proto zůstal na mobilním lůžku. Se svým tatínkem Reném dojatě poděkovali všem, kdo se podíleli na splnění Míšova snu.

Kontakty:

Mgr. Alice Tobiášová, 602 657 070, aatt@seznam.cz

Erik Schuster, 733 568 007, schuster.erik@seznam.cz

Zdroj: Tisková zpráva

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ