Jon Jones chválí Ciryla Ganeho: Na těžkou váhu je dost výjimečný

Jon Jones, bývalý šampion UFC v polotěžké váze, se domnívá, že současný prozatímní šampion královské divize je na těžkou váhu výjimečný.

Zdroj: UFC

Ciryl Gane porazil na turnaji UFC 265 Derricka Lewise. Ve třetím kole duelu svého soupeře knokautoval a získal tak prozatímní mistrovský pás v těžké váze. Nyní se Gane chystá na souboj s Francisem Ngannouem, právoplatným šampionem královské váhové kategorie.

Jon Jones, který plánuje svůj debut v těžké váze, byl na Twitteru dotázán, jaký má názor na Ciryla Ganea. „Bones“ Francouze pochválil, ale zároveň nezapomněl pochválit i sám sebe.

„Podle mého názoru je pro tuto kategorii dost výjimečný, ale nemyslím si, že svět je připraven na to, jak výjimečný budu já. Myslím, že mé zkušenosti z polotěžké váhy se mi v budoucích zápasech vyplatí.“

Gane má za sebou působivou sérii deseti vítězství v řadě. V MMA je stále neporažený. Svou profesionální MMA dráhu zahájil v roce 2018 a už o rok později přešel pod křídla organizace UFC, kde dosud vybojoval sedm zápasů.

Jon Jones by měl ve svém prvním zápase v těžké váze teoreticky bojovat o pás. Zatím však není jasné, jak se situace vyvine a kdo nakonec skutečně bude jeho soupeřem. Dana White, šéf UFC, na nedávné tiskové konferenci prohlásil, že ho Jones nezajímá a že se celou záležitostí bude zabývat, až se Jon rozhodne vrátit do klece.

Zdroj: Twitter Jon Jones

Sledujte nás také na našem FACEBOOKU, TWITTERU nebo INSTAGRAMU.

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ