DomůUFCKamaru Usman si dělá zálusk na pás Jiřího Procházky: Jsem v UFC...

Kamaru Usman si dělá zálusk na pás Jiřího Procházky: Jsem v UFC nejlepší a chci to dokázat!

Kamaru Usman, šampion UFC ve veltrové váze, se opět nechal slyšet, že to se svým přechodem do polotěžké váhy myslí vážně.

Usman bude tuto sobotu pošesté obhajovat mistrovskou trofej ve veltrové váze. V zápase večera, na turnaji UFC 278, změří pětatřicetiletý bojovník síly s Leonem Edwardsem. Usman se s ním utkal již v prosinci 2015. Tehdy zvítězil jednomyslným rozhodnutím bodových rozhodčích. Nyní ho však čeká odveta se soupeřem, který je již deset zápasů neporažený.

V posledních týdnech Usman velice často hovořil o svém přechodu do polotěžké váhy. Chce získat druhý mistrovský pás UFC. A proč chce přeskočit střední váhu a usilovat o titul polotěžké divize? Nechce totiž bojovat se svým přítelem Israelem Adesanyou, který právě ve střední váze drží pás šampiona.

Kamaru Usman v rozhovoru pro zahraniční média nyní uvedl, že chce překvapit experty i fanoušky a chce dokázat, že si zaslouží respekt.

“Chci být respektován. Až se vypořádám se všemi protivníky ve své divizi, přestoupím do polotěžké váhy. Všichni říkají, že jsem nejlepším bojovníkem bez rozdílu vah. A já to chci dokázat a tato tvrzení přeměnit v realitu. Vím, že to dokážu. Ještě nikomu se to nepodařilo. Nakonec získám zasloužený respekt všech.”

Šampionem polotěžké váhy UFC je v současnosti Jiří Procházka. Toho v dalším zápase, s největší pravděpodobností, čeká odveta s Gloverem Teixeirou. Dle zatím nepotvrzených informací by k ní mělo dojít na turnaji UFC 282, který se uskuteční v prosinci v Las Vegas.

Můžeme tak vyloučit, že by se Usman přesunul do polotěžké váhy ještě v letošním roce.

Zdroj: MMA Fighting

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ