DomůUFCKamaru Usman si dělá zálusk na pás Jiřího Procházky: Jsem v UFC...

Kamaru Usman si dělá zálusk na pás Jiřího Procházky: Jsem v UFC nejlepší a chci to dokázat!

Kamaru Usman, šampion UFC ve veltrové váze, se opět nechal slyšet, že to se svým přechodem do polotěžké váhy myslí vážně.

Usman bude tuto sobotu pošesté obhajovat mistrovskou trofej ve veltrové váze. V zápase večera, na turnaji UFC 278, změří pětatřicetiletý bojovník síly s Leonem Edwardsem. Usman se s ním utkal již v prosinci 2015. Tehdy zvítězil jednomyslným rozhodnutím bodových rozhodčích. Nyní ho však čeká odveta se soupeřem, který je již deset zápasů neporažený.

V posledních týdnech Usman velice často hovořil o svém přechodu do polotěžké váhy. Chce získat druhý mistrovský pás UFC. A proč chce přeskočit střední váhu a usilovat o titul polotěžké divize? Nechce totiž bojovat se svým přítelem Israelem Adesanyou, který právě ve střední váze drží pás šampiona.

Kamaru Usman v rozhovoru pro zahraniční média nyní uvedl, že chce překvapit experty i fanoušky a chce dokázat, že si zaslouží respekt.

“Chci být respektován. Až se vypořádám se všemi protivníky ve své divizi, přestoupím do polotěžké váhy. Všichni říkají, že jsem nejlepším bojovníkem bez rozdílu vah. A já to chci dokázat a tato tvrzení přeměnit v realitu. Vím, že to dokážu. Ještě nikomu se to nepodařilo. Nakonec získám zasloužený respekt všech.”

Šampionem polotěžké váhy UFC je v současnosti Jiří Procházka. Toho v dalším zápase, s největší pravděpodobností, čeká odveta s Gloverem Teixeirou. Dle zatím nepotvrzených informací by k ní mělo dojít na turnaji UFC 282, který se uskuteční v prosinci v Las Vegas.

Můžeme tak vyloučit, že by se Usman přesunul do polotěžké váhy ještě v letošním roce.

Zdroj: MMA Fighting


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
84SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ