DomůUFCKhamzat Chimaev: Končím s MMA! Dana White reaguje

Khamzat Chimaev: Končím s MMA! Dana White reaguje

Khamzat Chimaev vložil na svůj profil na Instagramu velice emotivní příspěvek, ve kterém píše o tom, že končí s MMA. Na to ihned reagoval Dana White, který věří, že “Borz” bude i nadále bojovat v oktagonu UFC.

Zdroj: UFC

Chimaev se měl na jednom z březnových turnajů UFC v Las Vegas utkat s Leonem Edwardsem. Ovšem kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, po prodělaném onemocnění koronavirem, nebyl “Borz” schopen toto utkání absolvovat. Měl stále obrovské problém s dýcháním a nemohl pořádně trénovat. Organizace UFC nabídla zápasníkovi pomocnou ruku. Chimaev odletěl do USA, kde mu byla poskytnuta lékařská péče.

Nyní však Khamzat Chimaev zaskočil celý svět MMA, když na svém Instagramu publikoval tento příspěvek:

“Chci všem poděkovat za podporu na mé cestě v tomto sportu. Myslím, že má kariéra je u konce. Nezískal jsem pás šampiona, ale to není to nejdůležitější v mém životě. Může vás to pořádně naštvat, ale mé srdce a mé tělo mi říkají vše. Chci poděkovat svému týmu Allstars Gym. Obrovské díky patří také UFC.”

Na Chimaevova slova ihned reagoval šéf UFC Dana White, který v rozhovoru pro portál MMA Fighting řekl:

“Když přiletěl do USA, lékaři jej ihned začali léčit Prednisonem, což je po čertech silný steroid. Je na Prednisonu a nemá nic dělat. Má jen odpočívat a dát čas svému organismu, aby se pořádně zregeneroval. A on si jde trénovat! Pak se samozřejmě cítil úplně zničený a na dně. Přemohly ho emoce a proto přišel s takovým vyjádřením.”

“Neměl trénovat, ale tenhle týpek je prostě divoch. Chce zápasit každý týden a najednou nemohl ani trénovat. Takže pak v silných emocích napíše něco takového. Ale on nekončí. Bude v UFC bojovat dále.”

Zápasníkův manažer Ali Abdelaziz se k celé záležitosti nevyjádřil, ale Dana White tvrdí, že hovořil přímo s Khamzatem a je přesvědčený o tom, že ten svou kariéru neukončí.

Chimaev (9-0) se stal miláčkem fanoušků poté kdy v UFC vyhrál tři zápasy během 66 dní. V posledním zápase mu stačilo pouhých 17 vteřin na to, aby knokautoval Geralda Meerschaerta. “Borz” mnohokrát opakoval, že je připravený bojovat každý týden, ale jak je vidět, jeho plány zhatily zdravotní problémy. 

Zdroj: MMA Fighting | Instagram Khamzat Chimaev

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ