DomůUFCKhamzat Chimaev: Končím s MMA! Dana White reaguje

Khamzat Chimaev: Končím s MMA! Dana White reaguje

Khamzat Chimaev vložil na svůj profil na Instagramu velice emotivní příspěvek, ve kterém píše o tom, že končí s MMA. Na to ihned reagoval Dana White, který věří, že “Borz” bude i nadále bojovat v oktagonu UFC.

Zdroj: UFC

Chimaev se měl na jednom z březnových turnajů UFC v Las Vegas utkat s Leonem Edwardsem. Ovšem kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, po prodělaném onemocnění koronavirem, nebyl “Borz” schopen toto utkání absolvovat. Měl stále obrovské problém s dýcháním a nemohl pořádně trénovat. Organizace UFC nabídla zápasníkovi pomocnou ruku. Chimaev odletěl do USA, kde mu byla poskytnuta lékařská péče.

Nyní však Khamzat Chimaev zaskočil celý svět MMA, když na svém Instagramu publikoval tento příspěvek:

“Chci všem poděkovat za podporu na mé cestě v tomto sportu. Myslím, že má kariéra je u konce. Nezískal jsem pás šampiona, ale to není to nejdůležitější v mém životě. Může vás to pořádně naštvat, ale mé srdce a mé tělo mi říkají vše. Chci poděkovat svému týmu Allstars Gym. Obrovské díky patří také UFC.”

Na Chimaevova slova ihned reagoval šéf UFC Dana White, který v rozhovoru pro portál MMA Fighting řekl:

“Když přiletěl do USA, lékaři jej ihned začali léčit Prednisonem, což je po čertech silný steroid. Je na Prednisonu a nemá nic dělat. Má jen odpočívat a dát čas svému organismu, aby se pořádně zregeneroval. A on si jde trénovat! Pak se samozřejmě cítil úplně zničený a na dně. Přemohly ho emoce a proto přišel s takovým vyjádřením.”

“Neměl trénovat, ale tenhle týpek je prostě divoch. Chce zápasit každý týden a najednou nemohl ani trénovat. Takže pak v silných emocích napíše něco takového. Ale on nekončí. Bude v UFC bojovat dále.”

Zápasníkův manažer Ali Abdelaziz se k celé záležitosti nevyjádřil, ale Dana White tvrdí, že hovořil přímo s Khamzatem a je přesvědčený o tom, že ten svou kariéru neukončí.

Chimaev (9-0) se stal miláčkem fanoušků poté kdy v UFC vyhrál tři zápasy během 66 dní. V posledním zápase mu stačilo pouhých 17 vteřin na to, aby knokautoval Geralda Meerschaerta. “Borz” mnohokrát opakoval, že je připravený bojovat každý týden, ale jak je vidět, jeho plány zhatily zdravotní problémy. 

Zdroj: MMA Fighting | Instagram Khamzat Chimaev


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ