DomůBellatorOrganizace PFL převzala BELLATOR. Vznikl tak velký konkurent UFC!

Organizace PFL převzala BELLATOR. Vznikl tak velký konkurent UFC!

Svět MMA se otřásl. Organizace Professional Fighters League (PFL) ovládla velkého hráče na trhu, kterým je BELLATOR.

PFL získala většinový podíl v organizaci BELLATOR. Její dosavadní vlastník Paramount si naopak ponechal menšinový podíl. Výše transakce nebyla zveřejněna. Zakladatel PFL Donn Davis v rozhovoru pro zahraniční média uvedl, že cílem dohody je vytvořit silného konkurenta vedoucímu hráči na trhu, kterým je samozřejmě UFC.

Společnost PFL byla založena v roce 2017. V srpnu tohoto roku do ní investoři ze Saúdské Arábie “napumpovali” 100 milionů dolarů. Tyto prostředky umožnily mimo jiné i tuto transakci.

Davis je z nových příležitostí, které dohoda přináší, nadšený.

“Tohle přes noc úplně změní světové MMA. Společně se staneme jedním ze dvou lídrů na trhu. Kombinovaná soupiska PFL a BELLATORU nyní tvoří přibližně 30 % bojovníků, kteří jsou podle Fight Matrix zařazeni v TOP 25 na světě. To je stejný počet, jaký má v současnosti UFC.”

Donn Davis

Jaké jsou první plány pro rok 2024?

V roce 2024 bude BELLATOR působit pod názvem BELLATOR International Champions Series. Podrobnosti zatím nebyly zveřejněny. Kromě toho, že na rok 2024 je plánováno osm galavečerů. Řady PFL se s akvizicí BELLATORU rozrostly o 210 bojovníků, kteří nyní mohou soutěžit i pod hlavičkou PFL.

PFL plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku uspořádat velký galavečer, na kterém se proti sobě postaví šampioni PFL a BELLATORU. Akce je předběžně naplánována na únor.

Donn Davis pak v pořadu The MMA Hour hovořil také o dalších plánech organizace.

Šéf PFL ujistil, že Francis Ngannou bude v příštím roce zápasit v MMA. Jeho soupeřem bude s největší pravděpodobností Deontay Wilder.

Donn Davis také prohlásil, že Nate Diaz má na stole nabídku 15 milionů dolarů na zápas s Jakem Paulem, který by se měl uskutečnit také podle pravidel MMA.

Zdroj: Platforma X | Podcast The MMA Hour | Financial Times


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ