DomůUFCOrganizace UFC v roce 2012 Conora McGregora odmítla. V roce 2015 se...

Organizace UFC v roce 2012 Conora McGregora odmítla. V roce 2015 se stal jejím šampionem

McGregorův trenér John Kavanagh zveřejnil na sociálních sítích informace týkající se prvního vyjednání o vstupu irského zápasníka do UFC. Bylo to v roce 2012 a organizace jej odmítla.

Embed from Getty Images

13. prosince 2012 organizace UFC odmítla angažovat Conora McGregora do svých řad. Sean Shelby, matchmaker UFC, tehdy na nabídku Haraldura Nelsona (manažer klubu Mjölnir MMA a přítel Johna Kavanagha) odpověděl, že pérová váha UFC je plná a že organizace v této chvíli nehledá další bojovníky.

“Ahoj Halli, děkuji za tvůj mail, jestli budeme chtít některého z tvých bojovníků, speciálně Conora, budeme tě kontaktovat. V této chvíli je pérová váha plná a silně obsazená. Mnoho bojovníků přešlo z lehké divize do té pérové. V této chvíli nikoho nehledám. Ale během chvíle se může situace změnit a chlapci jako Conor dostanou šanci. Opatruj se. Sean.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

How it started. How it’s going.

Příspěvek sdílený Coach Kavanagh (@coach_kavanagh),

Na konci prosince porazil McGregor Ivana Buchingera a získal tak druhý pás Cage Warriors. Následně Conor získal kontrakt s organizací UFC a debutoval v jejím oktagonu 6. dubna 2013.

První Main Event

19. července 2014 se Conor McGregor utkal s Diegem Brandaem. Byl to jeho třetí souboj v UFC a zároveň první turnaj, kde figuroval v hlavním zápase. Pro UFC to byl návrat do Dublinu po pětileté pauze. Conor McGregor, jehož věhlas pomalu rostl, byl ideálním kandidátem na zápas večera. Bylo to velmi důležité utkání, které mělo určit, jestli Conor splní očekávání a stane se novou hvězdou organizace nebo jestli zůstane jen obyčejným irským hrdinou. K velké radosti všech se Conor McGregor se svým soupeřem vypořádal už v prvním kole.

Nejdůležitější souboj kariéry a zisk slávy

12. prosince 2015. Po zisku prozatímního pásu přišel čas na zisk toho plnohodnotného. Jose Aldo byl zdravý a konečně tak mohlo dojít k nejočekávanějšímu souboji té doby. McGregor byl v té době už velkou hvězdou a byl tak uznávaný za své excelentní schopnosti v postoji, že jej bookmakeři pasovali do role velkého favorita. Organizace UFC zorganizovala sérii tiskových konferencí, na kterých McGregor zářil. Šéf UFC Dana White tehdy řekl, že ten zápas se těší tak velkému zájmu fanoušků, jako žádný jiný v historii MMA. Jen na vážení přišlo 9 tisíc lidí.

Před samotným zápasem se Aldo bránil očnímu kontaktu a spolu s McGregorem se nepozdravili. Gong zahájil zápas. Aldo jde dopředu a…je knokautovaný. 13 vteřin! Tolik stačilo Conorovi, aby Alda připravil o jeho pás a stal se plnohodnotným šampionem pérové váhy UFC. 13 vteřin stačilo Conorovi na to, aby Alda porazil. To se ostatním nepodařilo téměř 10 let.

Současnost

Ještě donedávna nebylo o budoucnosti Conora McGregora jasno. Irský zápasník po posledním zápase s Donaldem Cerronem na turnaji UFC 246 řekl, že UFC už pro něj nemá odpovídající nabídky. V souvislosti s tím se rozhodl odejít do sportovního důchodu. V posledních dnech však opět změnil názor a měl by se utkat s Dustinem Poirierem. Organizace UFC tento zápas ještě oficiálně nepotvrdila, ale oba bojovníci na sociálních sítích napsali, že na něj už podepsali smlouvu.

Zdroj: Instagram John Kavanagh| MMA Rocks

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ