První Čech v hlavním zápase večera UFC! Jiří Procházka vyzve Dominicka Reyese

Jirka Procházka přepisuje historii! Jako první český zápasník bude bojovat v hlavním zápase večera nejprestižnější organizace MMA na světě. Jeho soupeřem bude “dvojka” rankingu polotěžké váhy Dominick Reyes.

Embed from Getty Images

Jak na svém Twitteru informoval novinář z ESPN Brett Okamoto, k zápasu dojde 27. února 2021.

“Podle Dany Whita, UFC pracuje na sestavení souboje mezi Dominickem Reyesem a Jiřím Procházkou. Souboj bude hlavním zápasem galavečera, který se uskuteční 27. února.”

Přestože se Jiří Procházka představil v oktagonu UFC pouze jednou, už je “pětkou” rankingu polotěžké váhy. Při svém debutu v největší organizaci MMA na světě totiž porazil předního bojovníka této váhové divize a bývalého titulového vyzyvatele Volkana Oezdemira.

Náš bojovník bude pro “Devastatora” zcela určitě velkou výzvou. “Denisa” aktuálně drží parádní šňůru jedenácti výher v řadě a je neporaženým od prosince 2015.

I když se před Jirkou v rankingu UFC nachází ještě několik bojovníků, výhra nad Reyesem jej může významně přiblížit k titulovému souboji v polotěžké váze.

Dominick Reyes (12-2) dostal na turnaji UFC 253 další šanci na zisk pásu šampiona UFC v polotěžké váze, když se utkal s Janem Blachowiczem. V souboji však na svého soupeře nestačil. “Těšínský princ” jej knokautoval už ve druhém kole. Před tímto soubojem Reyes bojoval o titul s Jonem Jonesem, ale po velice vyrovnané bitvě s ním prohrál na body.

Dříve se mohl pochlubit skvělou sérií dvanácti výher v řadě. Během této série porazil například Chrise Weidmana nebo Volkana Oezdemira.

Zdroj: Twitter Brett Okamoto

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA