Rockhold o budoucnosti Nurmagomedova: Khabib chce jít ve šlépějích svého otce

Luke Rockhold prozradil, kam pravděpodobně povedou další kroky Khabiba Nurmagomedova po jeho oficiálním odchodu do sportovního důchodu. Khabib by chtěl jít ve šlépějích svého otce Abdulmanapa a jako trenér se podílet na přípravě dalších bojovníků.

Zdroj: MMAnytt, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Bývalý šampion lehké váhy UFC stál v minulosti mnohokrát v rohu svých sparingpartnerů nebo přátel. Velkou inspirací byl pro Khabiba jeho otec Abdulmanap, který zemřel v loňském roce. Ruský bojovník pak slíbil své matce, že už bez svého otce nebude bojovat v oktagonu UFC a po zápase s Justinem Gaethjem ohlásil konec své kariéry.

Luke Rockhold, který je členem stejného gymu jako “The Eagle”, nyní v rozhovoru pro portál TMZ řekl, že Khabib se teď bude chtít stát nejlepším trenérem na světě.

“Cítil jsem, že bude chtít ukončit svou kariéru, protože se mnou hovořil a říkal, že by chtěl být mým trenérem. Teď se připravuje na svou novou roli. Celou dobu mi tvrdí, že se nemůžu připravovat sám a že chce být mým trenérem. Chce být součástí mého návratu do oktagonu. Má v plánech získat ocenění pro nejlepšího trenéra. Chce jít ve stopách svého otce. Jeho otec by to také tak chtěl. Myslím, že Khabib je na tuto roli velice dobře připraven.”

Jak je vidět, Luke Rockhold (16-5) zřejmě ještě neřekl své poslední slovo, tedy alespoň, co se MMA týká. Po brutálním knokautu, který mu v jeho posledním zápase uštědřil Jan Blachowicz, se hovořilo o tom, že Rockhold možná ukončí svou kariéru. Teď to však vypadá tak, že se bývalý šampion střední váhy nejspíš vrátí do oktagonu. A možná s Khabibem Nurmagomedovem po svém boku.

Zdroj: TMZ | MMA Fighting

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCZahraniční MMA