Slovensko může mít druhého bojovníka v UFC! Martin Buday se popere o životní šanci

Už delší dobu se hovoří o tom, že Martin Buday má velkou šanci stát se druhým slovenským bojovníkem v největší MMA organizaci světa. A nyní přichází jeho čas. V cestě mu stojí už jen jeden soupeř.

Zdroj: OKTAGON MMA

Martin Buday je velmi blízko vstupu do UFC, což potvrdil na svých sociálních sítích, kde zveřejnil podpis smlouvy. Jedná se o kontrakt do show Dana White´s Tuesday Night Contender Series (DWTNCS). Bojovníci, kteří v této show zvítězí nebo svým výkonem udělají dojem na šéfa UFC, následně dostanou řádnou smlouvu s organizací.

Buday ve svém příspěvku na Instagramu napsal, že jeho zápas v DWTNCS se uskuteční 12. října a zmínil i svého soupeře. Tím bude neporažený Brazilec Hugo Cunha, který má v profi MMA bilanci 6-0. Všech výher docílil knokautem nebo submisí. Je to tedy opravdu pořádná výzva.

Slovenský bojovník se měl ve svém posledním zápase utkat s Kamilem Mindou. Měl to být souboj o titul šampiona těžké váhy organizace OKTAGON MMA. Buday však pro zranění nenastoupil.

V DWTNCS byl už v minulosti také Michal “Blackbeard” Martínek. Ten však ve svém souboji prohrál, kontrakt v UFC si nevybojoval a momentálně zápasí v ruské organizace ACA.

Pokud Martin Buday uspěje, stane se po Lajošovi Kleinovi druhým slovenským zápasníkem v nejprestižnější MMA lize světa.

Zdroj: Instagram Martin Buday | MMA Fanatik

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
CZ/SK MMAUFC