DomůOstatníTyson Fury o zápase s Francisem Ngannouem: Zvláštní pravidla, stadion v...

Tyson Fury o zápase s Francisem Ngannouem: Zvláštní pravidla, stadion v Las Vegas a možná se to stane už letos

Tyson Fury oznámil, že jeho zápas s Dillianem Whytem bude posledním v jeho boxerské kariéře, ale “Gypsy King” nevylučuje zápasy podle jiných pravidel.

Jedním z takových zápasů by měl být potenciální souboj se současným šampionem UFC v těžké váze Francisem Ngannouem.

Legendární Tyson Fury už nějakou dobu naznačuje, že by se s Ngannouem rád utkal. Boxer se domnívá, že pokud chce “Predátor” vydělat velké peníze, měl by se rozhodnout s ním bojovat. Sám Ngannou se v minulosti opakovaně zmínil o tom, že chce mít ve smlouvě povolení od UFC bojovat v boxerském ringu. Nyní však Fury prozradil, že by se s Kameruncem rád utkal za speciálních podmínek, o čemž hovořil v rozhovoru s novinářem Arielem Helwanim.

“Tento zápas nepovažuji za skutečný boxerský zápas. Nebude to boxerský zápas, bude to speciální zápas. Zápas se odehraje v kleci s malými rukavicemi v Las Vegas, na stadionu Raiders. V té době už nebudu aktivně boxovat a budu připraven vystupovat v různých bojových sportech. On nebude šampionem UFC, já nebudu šampionem WBC, ale stále budu skutečným šampionem těžké váhy, protože to je něco, co mi nemohou vzít!”

Není jasné, zda by Fury chtěl s Ngannouem zápasit i v MMA. Na otázku ohledně možného termínu takového zápasu Fury odpověděl, že je to možné uskutečnit ještě letos. S Whytem se 33letý boxer utká 23. dubna na stadionu ve Wembley.

Pokud jde o šampiona UFC, Francis Ngannou ve svém posledním zápase vyhrál jednomyslným rozhodnutím rozhodčích nad Ganem a dokázal, že je v současnosti nejlepší těžkou váhou v UFC. Po zápase zopakoval, že má i nadále zájem boxovat v boxerském ringu.

“Predátor” by chtěl, aby jeho nová smlouva s UFC zahrnovala povolení účastnit se zápasů v boxu. Zda se Kamerunec s organizací domluví, to však není úplně jasné – jejich vztahy v minulosti nebyly nejlepší. Nyní je šampion v Africe. Očekává se, že po návratu z vlasti bude bojovník jednat s UFC o své další budoucnosti.

Zdroj: Podcast The MMA Hour

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ