DomůUFCUFC 248: Weili Zhang v epické bitvě těsně poráží Joannu Jedrzejczyk

UFC 248: Weili Zhang v epické bitvě těsně poráží Joannu Jedrzejczyk

Kdo v neděli viděl titulovou bitvu o pás šampionky slámové váhy UFC mezi Weili Zhang a Joannou Jedrzejczyk, ten určitě nelitoval.

Embed from Getty Images

To, co nám obě bojovnice předvedli, to byla reklama na bojové sporty. Mnozí experti se nechali slyšet, že se jednalo o nejlepší zápas žen v celé historii MMA a nezbývá než souhlasit.

Jak se zápas vyvíjel:

1. kolo

Číňanka útočí jako první. Obě se navzájem vyměnily několik low kicků. Polka posílá direkt a pravý hák na čelist soupeřky. Postupem času, jakoby rostlo sebevědomí Zhang. Polce zjevně nesvědčí dlouhé výměny. Mnohem více se jí daří, když trefí a odskočí. Nakonec Zhang trefuje Joannu direktem. Polčina odpověď přichází po siréně, což se nelíbí ani Číňance, ani jejímu rohu.

2. kolo

Joanna trefuje v kombinaci levý, pravý direkt. Low kick ze strany JJ. Neúspěšný pokus o takedown ze strany Zhang. Jedrzejczyk se ubránila a přitiskla soupeřku na pletivo. Výměna pozic, rozhodčí přerušuje. Side kick na trup Joanny. Ta odpovídá front kickem. Číňanka má nalité oko. Parádní high kick ze strany Joanny. Konec kola.

3. kolo

Weili útočí. Postupně se zdá, že utkání začíná kontrolovat Polka. Zhang hodně zvolnila. Další neúspěšný pokus Číňanky o takedown, klinč, přerušení. Zhang se pokouší o další poraz, Polka vstává, její čelo je brutálně oteklé. Joanna dvakrát trefuje. Zhang krvácí z nosu, ale na oplátku trefuje Polku. Front kick, klinč. Konec kola.

4. kolo

Jdeme do mistrovských kol. Uvidíme, jak se bude dařit Zhang, která, na rozdíl od Jedrzejczyk, nikdy v těchto kolech nebojovala.

Oboustranná ostrá výměna. Parádní trefa ze strany Joanny během výměny. Klinč, Polka trefuje Zhang koleny. Joanna vypadá lépe než její soupeřka. Trefuje trup i hlavu Číňanky. Kop na hlavu, low kick. Polka boduje. Obě si následně vymění několik low kicků. Joanna přidává hák a loket. Oko Zhang vypadá čím dál hůř. Na konci kola trefují obě současně.

5. kolo

Lékař kontroluje giganticky oteklé čelo Polky. Pokračuje se dále. Obě bojovnice si navzájem prokazují úctu. Tvrdý hák ze strany JJ. Weili trefuje hákem nos Polky. Další údery ze strany Jedrzejczyk. Polka zkracuje vzdálenost. Zhang vypadá, že má v pátém kole více sil. Back fist ze strany Polky trefuje hlavu Weili. Konec.

Weili Zhang poráží Joannu Jedrzejczyk v epické bitvě nejednomyslným rozhodnutím (48-47, 48-47, 47-48).

Bodovací lístky utkání:

Zdroj: MMA Junkie

Statistiky zápasu:

Zdroj: UFC

Zdroj: UFC.com | MMA Junkie


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ