DomůSázení na MMAUFC 253: Adesanya vs. Costa - Tipy podle Marka Berga

UFC 253: Adesanya vs. Costa – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC 253: Adesanya vs. Costa, který se uskuteční na “Fight Island” ve Spojených arabských emirátech.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

185 lbs: Israel Adesanya (19-0) vs. Paulo Costa (13-0) 

Zápas neporažených a stylově odlišných zápasníků. Tady si myslím, že pokud Costa do 2. kola Adesanyu neukončí, tak bude bez šance. Ten Costův nátlakový styl by mu měl sedět. Je dobrý v tom boji z ústupu. Často mění pásma, je špatně čitelný a bude mít výhodu v rozpětí paží. Costa je spíš zarputilý a agresivní tank, který spoléhá na sílu, tvrdost a výbušnost. Uvidíme, jestli to bude na Adesanyu platit. Za mě si myslím, že určitě šanci má, ale spíš věřím Adesanyovi.

205 lbs: Dominick Reyes (12-1) vs. Jan Blachowicz (26-8)

Čekám podobný zápas jako v Praze,kdy šel Jan se Santosem. Nemyslím si, že Jan může Reyese něčím, snad kromě luckypunche ohrozit. Možná má lepší wrestling a víc zkušeností, ale za mě je Reyes jasný favorit a i Jones musí vědět, že minulý zápas Reyes vyhrál a měl být šampion. Za mě KO/TKO pro Reyese.

125 lbs: Kai Kara-France (21-8) vs. Brandon Royval (11-4)

France je “sedmička” muší váhy. Je kvalitní postojář s výborným okem a postojem. Soupeř je technický zápasník. Hodně dominuje na zemi, kde opravdu umí soupeře potrápit a ukončit. Za mě věřím v tu výbušnost a tvrdost France.

135 lbs: Ketlen Vieira (10-1) vs. Sijara Eubanks (6-4)

Eubanks zápasí po krátké době. V posledním zápase skvěle nabodovala Avilu. Je tvrdá boxerka, hodně to tlačí a chodí přes údery a na můj vkus dlouho zůstává v té kapse, kde hrozí úder. Soupeřka je v postoji horší, řekl bych až strašná. Kromě úderu 1,2 moc neboxuje. Zato strhy a wrestling nemá špatný. Můj názor je, že Eubanks vyhraje na body. Je zarputilá, tvrdá a pokud si udrží dobrou vzdálenost, tak Viera bude bez šance.

145 lbs: Hakeem Dawodu (11-1-1) vs. Zubaira Tukhugov (19-4-1)

Opět to podle mě bude hezký zápas postojář vs. zemař. Dawodu je kreativní postojář a co se dobře naučil po přechodu do MMA, to je obrana proti strhům, což je pro postojáře alfa a omega. Dost mu to vychází, vyhrál čtyři zápasy v řadě. Jeho soupeř má dost nepříjemný styl, ala Khabib, kdy soupeře utahá a snaží se ho ukončit nejlépe na škrcení. Můj tip je Dawodu, protože ta obrana je kvalitní a v postoji je jasně lepší.

155 lbs: Brad Riddell (8-1) vs. Alex da Silva (21-2)

Tohle bude nudný boj. Silva je klasický zemař, kde se hned nalepí na soupeře, snaží se ho natahat na pletivo a dostat na zem. Jeho statistiky v postoji jsou hodně tristní. Riddell je hodně komplexní bojovník a dokáže si poradit jak na zemi tak v postoji a má daleko lepší fyzický fond ve třetích kolech, což se bude hodit. Za mě Riddell na body.

170 lbs: Diego Sanchez (30-12) vs. Jake Matthews (16-4)

Zápas ve weltrové váze. Mathews je papírový favorit. Jeho silnou zbraní je pohyb a kvalitní box. Co ale nelze opomenout je kvalitní práce při bránění strhů, kde dobře pracuje a snaží se aktivně vstávat. Sanchez je veterán UFC. Je tam od roku 2005 a jeho doménou bude wrestling s ground and pound. Často ale doplácí na to, že jeho styl je fyzicky náročný a nemyslím si, že bude schopný vyhrát.

145 lbs: Shane Young (13-4) vs. Ludovít Klein (16-2)

Tenhle zápas bych přirovnal k debutu Davida Dvořáka, kdy taky neměl lehkého soupeře. Čekám štípanou v postoji, kde oba vyznávají aktivní styl a snaží se soupeře ukončit. Young měl vždycky převahu v tom, že hodně shazoval, což u Lajoše teď odpadá, jelikož také hodně hubne. Věřím, že zápas skončí pro Lajoše vítězně, ale upřímně to vidím tak 50/50. V minulém zápase sice soupeře ukončil, ale žádná sláva to nebyla. I tak ale doufám, že Lajoš vyhraje.

205 lbs: William Knight (8-1) vs. Aleksa Camur (6-0)

Camur má vítězný debut za sebou a musím říct, že se mi hodně líbilo, jak dokázal měnit střehy, naznačoval různé pohyby a poté přešel do kombinace. Knight je hodně zarputilý, hodně sází na KO úder. Zajímavý zápas. Můj tip je Camur.

265 lbs: Juan Espino (9-1) vs. Jeff Hughes (10-3)

Espino je tvrdý bojovník. Má pár zápasů i bez rukavic a boxovat umí kvalitně s vysokou přesností úderů. Jeho soupeř není kvalitní bojovník a na UFC to není. Bojuje s rukama dole. Fyzická kondice skoro žádná. Za mě vítěz Espino.

205 lbs: Khadis Ibragimov (8-3) vs. Danilo Marques (9-2)

No Ibragimov má v UFC rekord 0:3, což je pro něj celkem špatné, ale dostal borce, který tři roky nezápasil, takže co chceš víc. Za mě Brazilec určitě technicky lepší, hlavně BJJ má kvalitní. Co se týká postoje, není to zázrak ani z jedné strany. Za mě vyhraje Brazilec.

Úspěšnost: 63,63%

Zdroj: vlastní text

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ