DomůUFCUFC 285: Bojovníci MMA tipují vítěze souboje Jon Jones vs. Ciryl Gane

UFC 285: Bojovníci MMA tipují vítěze souboje Jon Jones vs. Ciryl Gane

V hlavním zápase turnaje UFC 285, který se uskuteční už tento víkend, dojde k titulovému souboji v těžké váze mezi Jonem Jonesem a Cirylem Ganém. Před zápasem je, alespoň dle sázkových kanceláří a tipů samotných bojovníků MMA, jasným favoritem Jon Jones.

Kdo podle zápasníků MMA zvítězí v tomto ostře sledovaném duelu, ve kterém dojde k jednomu z největších návratů v historii bojových sportů? Bojovníci se drtivou většinou přiklánějí k Jonu Jonesovi, protože se domnívají, že v souboji bude dominovat především svým wrestlingem, na který Ciryl Gané nenajde účinný recept.

Curtis Blaydes, těžká váha UFC: “Vše záleží na přístupu Jona Jonese. Bude se soustředit jen na vítězství? Pokud ano, bude praktikovat wrestling. Víme, že umí zápasit, má dobré jiu-jitsu a také víme, že Ciryl Gane v této rovině prokázal velké nedostatky.”

“Nebo tam může jít s tím, že chce světu ukázat, že může porážet borce v těžké váze stejným způsobem jako v polotěžké váze, tedy ve stoji. Tím, že tam bude kreativní a otevřený. Problém s tímto přístupem je, že se tím také otevíráte. Dokáže to ustát stejně dobře jako v polotěžké váze? To nevím.”

“Takže vše záleží na Jonově přístupu. Myslím si ale, že v těžké váze bude chtít okamžitě zanechat svůj odkaz. Bude chtít prostě vyhrávat, a tak půjde do zápasu s vítězným nastavením.”

Gegard Mousasi, střední váha BELLATOR: “Jon Jones by to měl zvládnout, ale je tu velký otazník, protože už tři roky nezápasil. Na Jonese si však musíte vsadit. Na druhou stranu je to nová divize, tři roky pauza, ale já přesto sázím na Jonese.”

Johnny Eblen, šampion střední váhy BELLATOR: “Ganému nic neříká wrestling. Tedy pokud tam Jon nepůjde a nepokusí se s ním – jak říká Sean Strickland – zatančit mužný tanec, což by bylo hloupé. Ale možná tam půjde a pokusí se to udělat, aby někomu něco dokázal. Já nevím. Myslím, že by měl jít do wrestlingu, protože to je nejjednodušší způsob, jak vyhrát. A nakonec bojuje o pás, tak proč ne?”

“Těším se na Jonův návrat. Jsem jeho fanoušek. Je to skvělý bojovník. Jeden z nejlepších vůbec. Chci vidět, jak vypadá po tak dlouhé pauze, a navíc v těžké váze.”

Mateusz Gamrot, lehká váha UFC: “Jon Jones se vrací. Když jsem byl mladý, patřil k mým nejoblíbenějším zápasníkům. Moje předpověď je, že Jon Jones vyhraje. Tento galavečer bude sledovat celý svět. Takže jsem velmi rád, že budu bojovat na stejném galavečeru jako Jon Jones a navíc na hlavní kartě.”

Cody Stamann, bantamová váha UFC: “Nerad to říkám, ale nelze popřít, že Jon Jones je kompletní bojovník, a to se může hodit obzvláště v těžké váze. Má špičkový wrestling a během dvou kol Gana dostane na zem a ukončí je skrz submisi nebo ground and pound.”

Modestas Bukauskas, polotěžká váha UFC: “Věřím, že to Jon Jones zvládne. Myslím, že Jones je všestranný, a i když je Gane možná rychlejší, výhoda ve wrestlingu a jiu-jitsu je na straně Jonese. Viděli jsme také, jak Ngannou Ganeho celkem snadno dostal na zem, takže si myslím, že to Jones zvládne.”

Zac Pauga, polotěžká váha UFC: “Jones byl v posledních třech letech zavřený v gymu, a tak si myslím, že Ganého smázne.”

Tyson Nam, muší váha UFC: “Jones. Je to GOAT a Gana převálcuje.”

Mario Bautista, bantamová váha UFC: “Tohle bude dobrý zápas. Gane se umí pohybovat jako polotěžká váha a myslím, že jeho síla a velikost bude na Jonese platit, takže volím Ganeho.”

Ode Osbourne, muší váha UFC: “Ciryl Gane je velmi talentovaný a šikovný, ale já volím Jona Jonese. Má stejný dar, jaký měl Jordan nebo Ali, myslím nastavení v hlavě, a myslím, že vítězstvím svůj odkaz ještě více upevní.”

Jasmine Jasudavicius, muší váha UFC: “Musím dát přednost Jonu Jonesovi, je to GOAT a myslím, že Gana porazí.”

Mana Martinez, bantamová váha UFC: “Musím ukázat na Jonese. Jakkoli je Gane dobrý, o Jonesovi nemohu pochybovat, protože on je ten nejlepší.”

Blake Bilder, pérová váha UFC: “Jones, musím jít s Jonesem. Jones je absolutní divoch. Podle mě udělal také dobře, že přešel do těžké váhy.”

Austin Lingo, pérová váha UFC: “Jon Jones, musím ukázat na GOATa, bez jakýchkoli pochyb.”


Bojovníci tipující Jona Jonese: Curtis Blaydes, Gegard Mousasi, Johnny Eblen, Mateusz Gamrot, Cody Stamann, Modestas Bukauskas, Zac Pauga, Tyson Nam, Ode Osbourne, Jasmine Jasudavicius, Mana Martinez, Blake Bilder, Austin Lingo

Bojovníci tipující Ciryla Ganého: Mario Bautista

Zdroj: BJ Penn

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ