DomůUFCUFC bojovnice Norma Dumont: Na účtu nemám ani 50 dolarů. Bojuji, abych...

UFC bojovnice Norma Dumont: Na účtu nemám ani 50 dolarů. Bojuji, abych přežila

Norma Dumont (7-1) se o víkendu představila v hlavním zápase turnaje UFC Vegas 40. Brazilská bojovnice porazila Aspen Ladd a na své konto si tak připsala třetí vítězství v řadě. V rozhovoru během turnaje se Dumont připojila k velké skupině zápasníků, kteří v poslední době kritizují finanční odměny bojovníků UFC.

Zdroj: UFC

“Bojuji o přežití. Abych mohla žít, platit nájem a účty. Někteří lidé to nechápou. Nikdy jsem nebyla v dobré finanční situaci a vždycky jsem se musela hodně otáčet.”

“Lidé si myslí, že když jsem v UFC a žiju ve Vegas, tak se topím v penězích. Od té doby, co jsme tady, děláme rozvoz jídla a Johnny (pozn.: Johnny Vieira – manžel a trenér Normy Dumont) pracuje v posilovně, ale moc si tím nevydělá. Jen tolik, aby zaplatil nájem. Mám určitou pomoc v tom, že mám zajištěnou stravu a doplňky stravy, ale to je naprosté minimum.”

“Kdybych vám ukázala, kolik mám na účtu, divili byste se. Nemám tam ani 50 dolarů navíc. A to není lež, to je pravda. Můj manažer mi dost pomáhá, jinak bych se už dávno vrátila do Brazílie. Ale žene mě to dopředu, abych dál dělala svou práci. Když jsem žila v Brazílii, nemyslela jsem si, že by bojovníci UFC vydělávali špatné peníze. Jen je to pro ty, kteří žijí v USA těžké, protože výdaje jsou zde jiné.”

Podle zdrojů si Norma Dumont za víkend vydělala 44 500 dolarů. Jedná se však o hrubou částku před zdaněním. Určitá část z toho připadne trenérům, manažerovi nebo jiným osobám. Je tedy jisté, že nakonec toho Normě moc nezůstane.

Co se týče finančního ohodnocení bojovníků UFC, Dumont přišla s návrhem, aby každý bojovník dostával určitý minimální měsíční plat.

“Pokud jste aktivní bojovník, dostáváte výplatu zhruba každý čtvrtý měsíc. Pokud se zraníte, jste v háji. A nevíte, kdy se vrátíte do akce. Myslím, že by bylo hezké, kdyby UFC platila minimální měsíční výplatu ve výši 3000 až 5000 dolarů. Takto by člověk přežil několik měsíců a pak, pokud by dostal peníze za zápas, tak by si mohl skutečně vydělat nějaké peníze.”

“Možná to bude lepší, až dostanu novou smlouvu. Částky v první smlouvě UFC jsou však velmi nízké. Pokud žijete například v Brazílii a myslíte si, že si nemám na co stěžovat, pak přijeďte do USA a uvidíte, že z prvního šeku od UFC nevyžijete ani tři měsíce. Taková je realita.”

Zdroj: MMA Junkie | MMA Fanatik

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ