DomůUFCUFC bojovnice Norma Dumont: Na účtu nemám ani 50 dolarů. Bojuji, abych...

UFC bojovnice Norma Dumont: Na účtu nemám ani 50 dolarů. Bojuji, abych přežila

Norma Dumont (7-1) se o víkendu představila v hlavním zápase turnaje UFC Vegas 40. Brazilská bojovnice porazila Aspen Ladd a na své konto si tak připsala třetí vítězství v řadě. V rozhovoru během turnaje se Dumont připojila k velké skupině zápasníků, kteří v poslední době kritizují finanční odměny bojovníků UFC.

Zdroj: UFC

“Bojuji o přežití. Abych mohla žít, platit nájem a účty. Někteří lidé to nechápou. Nikdy jsem nebyla v dobré finanční situaci a vždycky jsem se musela hodně otáčet.”

“Lidé si myslí, že když jsem v UFC a žiju ve Vegas, tak se topím v penězích. Od té doby, co jsme tady, děláme rozvoz jídla a Johnny (pozn.: Johnny Vieira – manžel a trenér Normy Dumont) pracuje v posilovně, ale moc si tím nevydělá. Jen tolik, aby zaplatil nájem. Mám určitou pomoc v tom, že mám zajištěnou stravu a doplňky stravy, ale to je naprosté minimum.”

“Kdybych vám ukázala, kolik mám na účtu, divili byste se. Nemám tam ani 50 dolarů navíc. A to není lež, to je pravda. Můj manažer mi dost pomáhá, jinak bych se už dávno vrátila do Brazílie. Ale žene mě to dopředu, abych dál dělala svou práci. Když jsem žila v Brazílii, nemyslela jsem si, že by bojovníci UFC vydělávali špatné peníze. Jen je to pro ty, kteří žijí v USA těžké, protože výdaje jsou zde jiné.”

Podle zdrojů si Norma Dumont za víkend vydělala 44 500 dolarů. Jedná se však o hrubou částku před zdaněním. Určitá část z toho připadne trenérům, manažerovi nebo jiným osobám. Je tedy jisté, že nakonec toho Normě moc nezůstane.

Co se týče finančního ohodnocení bojovníků UFC, Dumont přišla s návrhem, aby každý bojovník dostával určitý minimální měsíční plat.

“Pokud jste aktivní bojovník, dostáváte výplatu zhruba každý čtvrtý měsíc. Pokud se zraníte, jste v háji. A nevíte, kdy se vrátíte do akce. Myslím, že by bylo hezké, kdyby UFC platila minimální měsíční výplatu ve výši 3000 až 5000 dolarů. Takto by člověk přežil několik měsíců a pak, pokud by dostal peníze za zápas, tak by si mohl skutečně vydělat nějaké peníze.”

“Možná to bude lepší, až dostanu novou smlouvu. Částky v první smlouvě UFC jsou však velmi nízké. Pokud žijete například v Brazílii a myslíte si, že si nemám na co stěžovat, pak přijeďte do USA a uvidíte, že z prvního šeku od UFC nevyžijete ani tři měsíce. Taková je realita.”

Zdroj: MMA Junkie | MMA Fanatik


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ