DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Overeem vs. Harris - tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Overeem vs. Harris – tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Overeem vs. Harris, který se uskuteční v americkém Jacksonville.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

265 lbs: Alistair Overeem (45-18, 1 N/C) vs. Walt Harris (13-7, 1 N/C)

Harris má za sebou těžké období a špatně se odhaduje, jak se to mohlo podepsat na přípravě a celkově na nastavení hlavy do zápasu. Overeem měl minule slibně rozjetý zápas, ale ztratil ho v závěru. Můj tip je Overeem. I když bych to Harrisovi hrozně přál.

115 lbs: Claudia Gadelha (17-4) vs. Angela Hill (12-7)

Gadelha vs. Hill je zápas dvou podobných stylů. Obě jsou moderní MMA zápasnice, které umí tvrdé výměny v postoji, ale jsou silné i u pletiva a na zemi. O malinko víc věřím Hill.

145 lbs: Dan Ige (13-2) vs. Edson Barboza (20-8)

Ige je takovej buldok s velkou výbušností a myslím si, že nebude chtít zápasit s Barbozou v postoji, ale bude ho chtít unavit u pletiva a na zemi. Barboza je zkušený fighter, ale přece jenom uvidíme, co udělá shazování do pérovky. Ale myslím že tohle si pohlídá a vyhraje.

185 lbs: Eryk Anders (13-4) vs. Krzysztof Jotko (21-4)

Jotko je technický zápasník. Má dobrou práci na zemi, ale v postoji to není úplně žádná sláva. Soupeř je velký, tvrdý ranař s KO úderem a na zemi díky BJJ není také špatný. Věřím, že Anders vyhraje na TKO.

145 lbs: Song Yadong (15-4-1, 1 N/C) vs. Marlon Vera (16-8, 1 N/C

Yadong je výbušný tvrdý postojář, který má dobrý takedown defense, což proti Verovi bude potřebovat, protože Vera má dobrou práci na zemi a je hodně kreativní v submisích, což je podle mě jediná cesta jak vyhrát, ale myslím si že to stačit nebude a Yadong ho ukončí.

170 lbs: Matt Brown (22-16) vs. Miguel Baeza (8-0)

Brown je hodně zkušený a tvrdý zápasník s dobrým wrestlingem a pro Baezu je to těžký test. Ale Baeza je dravý a přesný v postoji a v BJJ má černý pásek a vyhraje. Podle mě má dobře našlápnuto k ovládnutí divize.

185 lbs: Anthony Hernandez (7-1, 1 N/C) vs. Kevin Holland (16-5)

Oba dva jsou tvrdí v postoji. Hernandez není tak úplně pohyblivý, ale když trefí tak to stojí za to. Holland je hodně lehký na nohou. Rychle kope, mění střehy, je kreativní v postoji. Můj názor je, že soupeře utahá a vyhraje.

145 lbs: Mike Davis (8-2)* vs. Giga Chikadze (9-2)

Zápas podobných stylů, ale Chikadze je původem postojář, bojoval i v Glory a dobře se adaptoval na MMA. Má celkem slušný wrestling a dobrý postoj. Měl by vyhrát. Jeho soupeř je tvrdý, ale taky hodně chybuje. V postoji hodně sází na tvrdý úder. Občas mu hodně padají ruce.

125 lbs: Cortney Casey (8-7) vs. Mara Romero Borella (12-7, 2 N/C)

Tady vyhraje Borella. Je nepříjemná a silná, hodně bere soupeřky na zem, kde dobře pracuje a hrozí nějakou submisí. Soupeřka je dobrá v postoji, umí tlačit. Je tvrdá, hodně snese, ale její velkou slabinou je zem, takže tady prohraje.

145 lbs: Darren Elkins (24-8) vs. Nate Landwehr (13-3)

Elkins je bojovník který má mraky zkušeností. Jeho styl je založený na tom že hodně snese, ale s věkem tohle odchází a nemyslím si že vyhraje. Soupeř je dobrý v postoji, ale co mě na něm vadí, je to jak ztrácí hlavu v zápasech. Schválně zesměšňuje soupeře, nesoustředí se a to ho klidně může stát zápas. Výhru mu nepřeji, ale bohužel nejspíš vyhraje.

265 lbs: Rodrigo Nascimento Ferreira (7-0) vs. Don’Tale Mayes (7-3)

Ferreira je přemožitel Michala Martínka z Dana White’s Tuesday Night Contender Series. Umí dobře na zemi, má černý pás v BJJ. V postoji není bůhvíjak kreativní. Spíš je takový hodně statický, ale umí dobře trefovat z kontrů. Jeho soupeř je takový nijaký. V postoji je průměrný a na zemi je to velká bída. Za mě Ferreira vyhraje s přehledem.

*Mike Davis těsně před vážením odstoupil z turnaje

Zdroj: vlastní text

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ