DomůSázení na MMAUFC Vegas 85: Analýzy, kurzy, MMA tipy (Prelims)

UFC Vegas 85: Analýzy, kurzy, MMA tipy (Prelims)

Přinášíme vám naše analýzy, kurzy a MMA tipy pro zápasy Prelims karty turnaje UFC Vegas 85, který se uskuteční v noci ze soboty na neděli v americkém Las Vegas.

V hlavním zápase galavečera uvidíme souboj předních bojovníků střední váhy mezi Romanem Dolidzem a Nassourdine Imavovem.

Na turnaji se ve svém dalším zápase pod křídly největší organizace MMA na světě představí i “Mach” Muradov, který se utká s neporaženým Aliaskhabem Khizrievem.

V dnešním přehledu analýz se však budeme soustředit na zahajovací kartu (Prelims), která nám nabízí sedm soubojů. Pojďme se na ně podívat.

UFC Vegas 85: Analýzy, kurzy, MMA tipy (Prelims)

145 liber: Jeong Yeong Lee vs. Blake Bilder

Jeong Yeong Lee (10-1) potřeboval dohromady jen 78 vteřin, aby ukončil Bin Xia a Kaie Lu v turnaji „Road to UFC“ a zajistil si tak smlouvu s největší MMA organizací na světě. Při svém debutu v kleci UFC pak „The Korean Tiger“ nejednomyslným rozhodnutím porazil loni v únoru Číňana Yizhu.

Z celkových deseti profesionálních výher si jich na své konto hned sedm připsal ukončením před časem.

Blake Bilder (8-1-1) je bývalým šampionem Cage Fury FC. Díky výhře nad Alexem Morganem v Contender Series 2022 si vysloužil smlouvu s UFC. Tam následně absolvoval dva zápasy. V tom prvním porazil Shanea Younga a následně prohrál s Kylem Nelsonem.

„El Animal“ je oproti svému soupeři o pět centimetrů nižší a má také menší rozsah paží, a to o jedenáct cm.

Korejec je poměrně dobrý striker, který dokáže hrozit i ze submisí. Bilder bude mít velké problémy s Leeovou tvrdostí. V postoji se mu nemůže rovnat. A i když má Lee v obraně při svých útocích velké mezery, Bilder toho nedokáže využít. A myslím, že mu moc nepomůže ani jeho solidní wrestling.

Jedinou šanci na Bilderův úspěch vidím v tom, že se bude snažit souboj co nejvíce přenášet na zem, kde by mohl svého soupeře nějak ohrozit. Pokud se mu to nebude dařit, s největší pravděpodobností prohraje.

Náš tip: Jeong Yeong Lee (1.65)


125 liber: Luana Carolina vs. Julija Stoliarenko

Luana Carolina (9-4) v UFC střídá výhry s prohrami. V posledních třech zápasech nejprve prohrála s Molly McCann a Joanne Wood a poté porazila Ivanu Petrović. Celkově to má v UFC 4-3.

Julija Stoliarenko (11-8-2) má ze šesti zápasů v UFC bilanci 2-4. Dvě výhry si odnesla z posledních tří soubojů. Z celkových jedenácti profesionálních výher si jich na své konto hned deset připsala vítězstvím na submisi.

Carolina by měla být lepší v postoji. Ale za předpokladu, že se se Stoliarenko nebude vázat a klinčovat. Jedinou šancí Brazilky je držet si svou soupeřku na distans a trpělivě ji rozebírat údery. Pokud se jí však Julija dostane na tělo nebo ji dostane na zem. Bude zle.

Stoliarenko je na zemi jako ryba ve vodě a je tedy jasné, kam se bude snažit zápas dostat. Její největší zbraní je armbar, proto je jasné, že se bude snažit s Karolinou vázat a držet si ji u těla.

Příliš nevěřím tomu, že by Carolina mohla Stoliarenko nějakým způsobem vypnout nebo, že by eliminovala její zemařské schopnosti. Naopak Julija využije každé možnosti k pokusu o submisi. Některý z pokusů se podaří a Stoliarenko zvítězí.

Náš tip: Julija Stoliarenko (1.68)


155 liber: Landon Quinones vs. Marquel Mederos

Landon Quinones (7-2-1) vstoupil do show The Ultimate Fighter (TUF) 31 jako šampion organizace Titan FC. V TUF však prohrál s Jasonem Knightem na submisi už v prvním kole.

Šance v UFC však přesto přišla, když v září loňského roku vzal souboj na poslední chvíli proti Nasratovi Haqparastovi. A oba bojovníci se postarali o slušnou podívanou, když dohromady zasadili 319 významných úderů. Quinones však prohrál na body.

Marquel Mederos (8-1) si v roce 2023 na své konto připsal tři vítězství v organizacích Fury a FAC, čímž si vysloužil pozvánku do Contender Series 2023. Tam do souboje s Issou Isakovem vstupoval jako outsider. Predikce se ale ukázaly jako nesprávné, když Isakova ukončil už v prvním kole tvrdým kolenem.

Z celkových osmi profesionálních výher si jich na své konto připsal hned šest díky knokautům.

V tomto zápase záleží na tom, kdo se chopí iniciativy. Oba jsou naprostá monstra, když dostanou prostor. Quinonesův nelidský objem dokáže zlomit vůli člověka neuvěřitelnou rychlostí, zatímco Mederosova všestrannost a nepředvídatelnost mohou soupeře přivést k šílenství. Podle jejich nedávných výkonů se zdá, že Quinones má větší šanci dostat se do hry. Mederos měl v dubnu loňského roku v zápase s Michaelem Murphym velké problémy, a to jen kvůli tomu, že na něj Murphy vyvíjel neustálý tlak, zatímco Quinones dokázal ustát celý zápas s nepříjemným ranařem Haqparastem, aniž by ho jeho protivník zlomil.

Pokud se Mederosovi podaří na svého soupeře vyvinout velký tlak a donutí jej couvat, má šanci na vítězství. Čím více respektu si v zápase získá, tím více naroste jeho sebevědomí. Quinones je ale tvrďák a Mederos bude mít velké problémy převzít otěže souboje do svých rukou.

S největší pravděpodobností Quinones začne od začátku na svého soupeře vyvíjet velký tlak, který je schopný v přibývajících minutách ještě znásobit. Příliš nevěřím tomu, že si s tím Mederos dokáže poradit.

Náš tip: Landon Quinones (2.06)


265 liber: Thomas Petersen vs. Jamal Pogues

Thomas Petersen (8-1) přišel o svou neporazitelnost a titul Legacy Fighting Alliance (LFA), když ho v roce 2022 knokautoval Waldo Cortes-Acosta. “The Train” se rehabilitoval dalšími dvěma vítězstvími v LFA a vysloužil si pozvánku do Contender Series 2023. Tam dominoval nad Chandlerem Colem, kterého ukončil ve druhém kole a získal smlouvu s UFC, kde bude nyní debutovat.

Všech výher ve své profi kariéře dosáhl ukončením před časem.

Jamal Pogues (10-4) se do UFC dostal z Contender Series 2022, když porazil Paula Renata Jr.

Ve svém debutu v UFC, který se uskutečnil v únoru loňského roku porazil Joshe Parisiana, ale o pět měsíců později nestačil na dalšího absolventa Contender Series Micka Parkina.

Poques bude mít oproti svému soupeři převahu ve výšce (+6 cm) i v rozsahu paží (+8 cm).

Pevná obrana proti takedownům a přímé údery jsou tajnými ingrediencemi, které by mohly vést k poražení Petersena. “The Train” je skutečná lokomotiva, která se žene za ukončením. Mnohdy docela bezhlavě a často zapomíná na obranu. A z toho by mohl těžit Poques.

Ovšem, když se podíváme na Poquesův souboj s Parkinem, který “The Stormtrooper” prakticky vzdal, nedávám Jamalovi moc šancí. V posledních dvou kolem proti Parkinovi se Poques pokusil o 60 úderů, z nichž jeho soupeře zasáhla sotva čtvrtina z nich. Poques prostě nemá srdce bojovníka.

Nedokážu si představit, že by Poques dokázal Petersena ukončit hned na začátku utkání a s přibývajícím časem budou jeho šance rapidně klesat.

Nejpravděpodobnější scénář je takový, že Petersen zasype svého soupeře přívalem úderů, přitlačí jej na pletivo, pak jej dostane na zem a tam rozjede drtivý ground & pound, který povede k ukončení souboje.

Náš tip: Thomas Petersen (1.58)


125 liber: Molly McCann vs. Diana Belbita

Molly McCann (13-6) střídá úspěšná období s těmi neúspěšnými a její bilance v UFC je 6-5. V posledních dvou zápasech prohrála na submise. Nejprve s Erin Blanchfield a poté s Julijí Stoliarenko.

Diana Belbita (15-8) bude mít převahu ve výšce (+7 cm) i v rozsahu paží (+16 cm)

V současnosti má v oktagonu UFC bilanci 2-4. Naposledy, v říjnu 2023, podlehla Karolině Kowalkiewicz.

Obě bojovnice se spolu v oktagonu UFC už jednou utkali. Bylo to v roce 2019 a jednomyslně tehdy zvítězila Molly McCann. Ačkoli se obě ženy od té doby znatelně zlepšily, pravděpodobně uvidíme stejný scénář: Belbita využije své výšky, dosahu a síly k tomu, aby byla lepší v postoji, ale zklame ji její děravá obrana proti takedownům. Toho McCann využije a zvítězí.

Ačkoli grappling McCann je o stupeň níže než u skutečných elit, jako jsou Taila Santos nebo výše zmíněná Erin Blanchfield, je dostatečně dobrý na to, aby jí pomohl zvítězit nad průměrnou strikerkou. Díky tomu porazila Belbitu, Priscilu Cachoeiru, Ariane Lipski a Ji Yeon Kim. A díky tomu Belbitu porazí znovu.

Náš tip: Molly McCann (1.37)


125 liber: Azat Maksum vs. Charles Johnson

Azat Maksum (17-0) dosud nenašel přemožitele. Exceloval v organizacích Brave a Octagon League a díky skvělým výkonům si vysloužil smlouvu s UFC. Tam ve svém debutu v červenci loňského roku porazil Tysona Nama nejednomyslně na body.

Charles Johnson (13-6) je bývalý šampion Legacy Fighting Alliance (LFA). Ve svém debutu v UFC prohrál v červenci 2022 na body s Muhammadem Mokaevem. Poté dokázal porazit Zhumagulova a Flicka, ale následovaly tři prohry v řadě, když nestačil na Osbourna, Durdena a Estevama.

Utkání vzal na poslední chvíli za zraněného Natea Manesse.

Johnson se nedokáže vypořádat s tím, když proti němu stojí kvalitní wrestler. I když se dokáže po takedownu dostat zpět na nohy, neumí zabránit dalším porazům. Maksum je opravdu dobrý wrestler a je navíc vytrvalý. Dá se očekávat, že si v souboji prosadí své. Není důvod si myslet, že Johnson bude úspěšnější než proti jiným kvalitním wrestlerům, jako jsou Cody Durden nebo Estevam.

Johnsonovi navíc hodně dlouho trvá, než se dostane do zápasu. Sice se s přibývajícím časem zlepšuje, ale tady to nebude stačit.

Náš tip: Azat Maksum (1.42)


170 liber: Themba Gorimbo vs. Pete Rodriguez

Bývalý šampion EFC Themba Gorimbo (11-4) se při svém loňském debutu v oktagonu UFC utkal s A.J. Fletcherem, s nímž prohrál ve druhém kole na submisi. Po třech měsících se vrátil do akce proti Takashi Satovi a dokázal zvítězit na body.

Pete Rodriguez (5-1) si udělal jméno v iKon Fighting Federation. Při svém debutu v UFC, který se uskutečnil v roce 2022 prohrál s Jackem Della Maddalenou. Zápas tehdy vzal na poslední chvíli. V druhém zápase pod křídly UFC dokázal za 93 vteřin ukončit Mikea Jacksona.

I tentokrát vzal utkání na poslední chvíli za zraněného Kiefera Crosbieho.

Gorimbo je sice průměrný bojovník, ale je těžké si představit, že by tento zápas prohrál. Mívá problémy s dobrými wrestlery. Naopak s průměrnými nebo podprůměrnými strikery si dokáže poradit velice dobře, což bude i tento případ.

Náš tip: Themba Gorimbo (1.37)

(Kurzy jsou aktuální v okamžiku zveřejnění článku.)

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Zdroj: Tipsport

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ