DomůUFCUFC Vegas 40: Ladd vs. Dumont - výsledky a highlighty turnaje

UFC Vegas 40: Ladd vs. Dumont – výsledky a highlighty turnaje

V americkém Las Vegas v noci proběhl další turnaj největší světové organizace MMA. Na turnaji se představil i slovenský bojovník Ľudovít Klein, který se však musel sklonit před uměním Nata Landwehra, který jej porazil ve 3. kole na submisi.

Zdroj: UFC

Zápas večera mezi Normou Dumont (7-1) a Aspen Ladd (9-2) byl velice nudnou záležitostí. Brazilská bojovnice po většinu kol poměrně jasně převyšovala velice pasivní Američanku. Teprve v posledních dvou kolech se Ladd snažila zvýšit tempo, ale moc se jí to nedařilo.

Rozhodčí rozhodli jednomyslně (2 x 49-46, 48-47) ve prospěch Normy Dumont, která si tak připsala třetí vítězství v řadě.

Ve druhém zápase večera se představila legenda Andrei Arlovski, který v UFC nastoupil ke svému zápasu číslo 36. První kolo souboje mezi Arlovskim (31-20) a Carlosem Felipem (11-1) patřilo Bělorusovi. Dobře kontroloval vzdálenost a z dálky rozbíjel postupujícího Brazilce kopy a přímými údery. V jednu chvíli Arlovski tvrdým úderem otřásl Felipem.

Ve druhém kole Brazilec výrazně zvýšil tempo. Bělorus jej však nadále často zasahoval direkty a různými kopy, ale už nebyl tak pohyblivý a inkasoval několik velmi silných úderů.

Ve třetím kole byli oba bojovníci vyčerpaní a bojovali jako ve zpomaleném filmu. Oba však zaznamenali mnoho dobrých úderů. Když už se zdálo, že Felipe přebírá zápas do svých rukou, Arlovski mu zdemoloval low kicky lýtko přední nohy. V posledních vteřinách zápasu už oba bojovníci dychtivě vyhlíželi závěrečnou sirénu.

Rozhodčí se shodli na výsledku 3 x 29-28 pro Andreie Arlovského. 42letý bojovník si tak připsal druhé vítězství v řadě a čtvrté z posledních pěti vystoupení.

Na zápasové kartě se představil i rekordman v počtu absolvovaných zápasů v UFC Jim Miller, který na turnaji vkročil do oktagonu ke svému 38. zápasu pod křídly největší světové organizace MMA.

Jim Miller (32-16) a nováček Erick Gonzalez (14-5) si v prvním kole nic nedarovali. Ačkoli nebyla nouze o momenty v klinči a boji na zemi, zdaleka nejvíce toho bylo k vidění v postoji. Tam Gonzalez nejprve otřásl Millerem, ale ten těžké chvíle přežil. Nakonec to byl Miller, který zasáhl nováčka sérií výživných úderů levačkou, po kterých toho měl Gonzalez evidentně dost. Millerovi se jej však nepodařilo ukončit.

To, co se Millerovi nepodařilo na konci prvního kola, dokončil na začátku kola druhého. Gonzalez zaútočil zcela nepřipraveným kopem na hlavu, po kterém se zcela otevřel. Miller kontroval tvrdou levačkou a brutálně soupeře knokautoval.

Osmatřicetiletý Američan se tak, po porážkách s Vincem Pichelem a Joem Soleckim, vrátil na vítěznou vlnu.

V zápase, který otevíral hlavní kartu turnaje se představil slovenský bojovník Ľudovít Klein, který se utkal s Natem Landwehrem. Klein podal poněkud rozpačitý výkon a na svého soupeře nestačil. Nate Landwehr porazil Kleina submisí ve 3. kole.

V parádní formě bojující Danaa Batgerel (10-2) potřeboval pouhých 121 vteřin, aby udolal Brandona Davise (14-9), který tento zápas absolvoval jako náhradník.

Mongolský zápasník rozdával karty v oktagonu od prvních vteřin a v postoji zcela jasně nad svým soupeřem dominoval. Zasadil mu několik tvrdých úderů. Byl agresivní, rychlý a přesný. Poslal soupeře k zemi tvrdou pravačkou, Davis se pokoušel vstát, ale Batgerel ho zasypal boxerskými údery a koleny a donutil rozhodčího zápas ukončit.

Výsledky turnaje UFC Vegas 40: Ladd vs. Dumont

Main Event

145 lbs: Norma Dumont (7-1) porazila Aspen Ladd (9-2) jednomyslným rozhodnutím (2 x 49-46, 48-47)

Co-Main Event

265 lbs: Andrei Arlovski (32-20) porazil Carlose Felipeho (11-2) jednomyslným rozhodnutím (3 x 29-28)

Main Card

155 lbs: Jim Miller (33-16) porazil Ericka Gonzaleze (14-6) KO ve 2. kole, 0:14
125 lbs: Manon Fiorot (8-1) porazila Mayru Bueno Silvu (7-2-1) jednomyslným rozhodnutím (2 x 30-27, 30-26)
145 lbs: Nate Ladnwehr (15-4) porazil Ľudovíta Kleina (17-4) submisí ve 3. kole, 2:22

Prelims

185 lbs: Bruno Silva (21-6) porazil Andrewa Sancheze (12-7) TKO ve 3. kole, 2:35
170 lbs: Danny Roberts (18-5) porazil Ramazana Emeeva (20-5) nejednomyslným rozhodnutím (30-27, 29-28, 28-29)
125 lbs: Luana Carolina (8-2) porazila Lupitu Godinez (6-2) jednomyslným rozhodnutím (3 x 29-28)
135 lbs: Danaa Batgerel (10-2) porazil Brandona Davise (14-9) TKO v 1. kole, 2:01
115 lbs: Ariane Carnelossi (14-2) porazila Istelu Nunes (7-2) submisí ve 3. kole, 2:57

Zdroj: UFC | Tapology | Twitter Fans UFC Latinoamérica | Twitter ChillemThreebo | Twitter ChillemDafoe | Twitter UFC Espaňol

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ